З 1 вересня пенсії в Україні будуть отримувати тільки на карту: чому це серйозна проблема

З 1 вересня пенсії в Україні будуть отримувати тільки на карту: чому це серйозна проблема
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

З 1 вересня в Україні може змінитися процедура доставки виплат пенсіонерам, які не оформили банківську картку. Однак, до цього, на думку заступника гендиректора «Укрпошти» Дмитра Поліщука, не готові ані пенсіонери, ані власно банки.

Loading...

Про це він повідомив в коментарі «НВ Бізнес».

Експерт зазначає, в Україні більш ніж в три рази скоротилася кількість відділень банків, зараз відділення банків є тільки в 4% населених пунктах країни:

«POS-терміналів для оплати картою у нас теж не багато – всього 9 штук на 1 тис. населення. Для порівняння, в країнах Євросоюзу – 29, а в сусідній Туреччині – 31 ».

З його слів, банки переходять в онлайн-формат, замінюють термінали самообслуговування, але все це не так доступно в маленьких населених пунктах.

«Термінали самообслуговування окупували торговельні центри в столиці та обласних центрах, але їх немає в селах і на пальцях можна порахувати в районних центрах. З інтернетом така ж історія. Варто з’їхати з траси в село, і вже починаються проблеми. А відділення “Укрпошти” є скрізь», – зазначає Поліщук.

Одночасно з цим, за його словами, понад 60% пенсіонерів в Україні проживають саме в селах. Експерт підкреслює, щоб уникнути організаційних накладок Пенсійному фонду до 1 вересня потрібно укласти новий договір з «Укрпоштою», щоб ті пенсіонери, які не отримують соцвиплати на банківську картку, могли її отримувати через листонош.

Нагадаємо, 10 червня в Україні набув чинності закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі» – вводяться електронні трудові книжки. Як тепер оформити пенсію.

У 2022 року можуть включити пенсіонерів у віці від 70 до 75 років в програму адресних допомог для літніх людей.

Джерело: Народна Правда