З 5 серпня Україна змінює правила в’їзду в країну: на самоізоляцію будуть йти всі

З 5 серпня Україна змінює правила в’їзду в країну: на самоізоляцію будуть йти всі
Автор Желізняк Олександр в Коронавірус/Новини

В Україні через новий штам Дельта, який почав активно поширюватися, змінюють правила в’їзду в країну. Нові та більш жорсткі вимоги вступають в силу з 5 серпня. Як відомо, напередодні у Львівській області у дев’яти осіб підозрювали зараження Дельтою.

Так, для перетину українського кордону іноземці або особи без громадянства, як і раніше повинні пред’явити страховий поліс і один з трьох документів: негативний ПЛР-тест або експрес-тест, зроблені не більше ніж за 72 години до в’їзду, або довідку про повну вакцинацію вакцинами, включеними ВООЗ до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях.

Що змінюється 5 серпня:

Для іноземців обов’язковим буде самоізоляція протягом 10 днів (крім осіб до 18 років та інших категорій іноземців, визначених постановою уряду).

Самоізоляція починається через 72 години після прибуття в Україну. Іноземець повинен встановити додаток «Вдома». Його самоізоляція не почнеться або припиниться в разі отримання негативного тесту (ПЛР або експрес). При відмові або неможливості встановити додаток іноземцю не дозволять в’їзд на територію України.

Самоізоляція не потрібна іноземцям зі страховим полісом і документом, що підтверджує повну вакцинацію.

Громадянам України, які повертаються на батьківщину, також потрібно піти на 10-ти денну самоізоляцію. Вона не потрібна тим, хто має на руках довідку про повну вакцинацію, або виданий в установленому МОЗ порядку документ, що підтверджує отримання однієї дози вакцини. Громадяни України, які не досягли 18-річного віку і українці, які виїхали за кордон до 4 серпня, не підлягають самоізоляції.

Самоізоляція починається через 72 години після перетину кордону. Вона не потрібна або припиняється в разі отримання негативного результату тестування на COVID (методом ПЛР або експрес-тестуванням), крім осіб, які прибули з Росії або Індії.

Для всіх невакцинованих осіб, які прибули з Росії або Індії і перебували на території цих держав більше 7 днів протягом останніх двох тижнів, незалежно від громадянства, встановлюється обов’язкова 14-денна самоізоляція без права її дострокового завершення. Термін самоізоляції починається з моменту перетину кордону і не підлягає припиненню ні за яких умов.

Вчені відкрили три фактори, які суттєво підвищують шанси не захворіти на COVID-19: гени, лімфоцити і інтерферон.

Як повідомлялося раніше, Україна може ввести ряд обмежень для громадян, які по роботі контактують з великою кількістю людей, але при цьому відмовляються вакцинуватися.

Член комітету із закордонних справ Палати представників США республіканець Майкл Маккол опублікував доповідь, в якій говориться про лабораторне походження COVID-19.

Центр по контролю і профілактики захворювань в США порівняв штам коронавірусу Дельта з вітряною віспою. Вчені порівняли ступінь заразності. Виявилося, що нова варіація COVID-19 може викликати більш важкий перебіг захворювання.

Українці, які масово купують підробки ПЛР-тестів заради подорожі, можуть потрапити в «чорний» список прикордонників , а виробники таких документів – отримати кримінальний термін.

Джерело: Народна Правда