Зарубіжні ЗМІ широко висвітлюють розгляд позову Медведчука в ЄСПЛ про незаконне утримання під домашнім арештом

Зарубіжні ЗМІ широко висвітлюють розгляд позову Медведчука в ЄСПЛ про незаконне утримання під домашнім арештом
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про чиновників

Світові ЗМІ продовжують приділяти пильну увагу подіям навколо голови політради “Опозиційної платформи – За життя”, народного депутата Віктора Медведчука і репресіям щодо нього з боку української влади в особі президента Володимира Зеленського. У тому числі зарубіжні видання широко висвітлюють подачу позову до Європейського суду з прав людини від лідера української опозиції про незаконне утримання під домашнім арештом.

Loading...

Так, видання Teller Report, у своєму матеріалі зазначає, що народний депутат від ОПЗЖ Ренат Кузьмін, коментуючи позов, “висловив сподівання, що позитивне рішення суду в цій справі спричинить за собою відставку Генпрокурора України, а також запустить процес імпічменту президента Зеленського”.

Ще одне англомовне видання Pledge Times нагадує, що в позові до ЄСПЛ Медведчук стверджує, що його кримінальна справа політично мотивована і що влада порушує його право на справедливий судовий розгляд і особисту безпеку.

“Здається, Європейський суд розгляне справу Медведчука раньнше, ніж український, а рішення на його користь може стати основою для звільнення Генерального Прокурора і початку імпічменту президента”, – цитує видання Кузьміна.

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів “112 Україна“, NEWSONE і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, щодо телеканалів застосовані санкції протягом п’яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів.

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об’єдналися і створили новий телеканал – “Перший Незалежний”. Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах “112 Україна“, NEWSONE і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру.

20 лютого президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони запровадити санкції проти 8 осіб – серед них голова політради партії “Опозиційна платформа – За життя” Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко.

13 травня Печерський суд Києва обрав запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктору Медведчуку до 7 вересня. Відразу ж після початку засідання адвокати лідера ОПЗЖ заявили про відвід судді Сергію Вовку. Справа в тому, що Вовк вирішив розглядати питання продовження строків досудового розслідування без сторони захисту. Але в підсумку суд відхилив клопотання про відвід судді і прокурора.

 

В ОПЗЖ відреагували на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади-відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією викриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.

Коментуючи ситуацію, Віктор Медведчук підкреслив: його адвокати повністю готові до процесу оскарження запобіжного заходу і у них є докази, які спростовують звинувачення прокуратури і доводять незаконність застосування до нього домашнього арешту.

Так, стороною захисту була подана апеляція на рішення Печерського районного суду Києва про продовження запобіжного заходу політику. Однак 30 липня Київський апеляційний суд відхилив її, незважаючи на розгром усіх доводів обвинувачення.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів “112 Україна“, NEWSONE і ZIK.

 

За останні місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували понад 70 тисяч матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.

Джерело: Народна Правда
загрузка...