Новий спалах COVID-19 в Україні очікується вже через два тижні, – дослідження

Новий спалах COVID-19 в Україні очікується вже через два тижні, – дослідження
Автор Романова Марі в Коронавірус/Новини

Новий спалах COVID-19 в Україні очікується вже протягом найближчих двох тижнів. Вже зараз 20 областей демонструють тривожний тренд щодо захворюваності.

Loading...

Про це повідомляє Kyiv School of Economics.

У столиці принаймні одну дозу вакцини отримали вже 20% населення, проте в інших регіонах темпи вакцинації нижче. У більшій частині областей вже росте рівень госпіталізацій, що свідчить про можливий спалах вже протягом наступних двох тижнів.

Аналітики відзначають, коефіцієнт виявлення нових випадків в Україні незначно погіршився, але залишається безпрецедентним хорошим – 2,3%. На тлі зростання смертності в інших країнах Європи, смертність в Україні перемістилася на сьому позицію з п’ятої і зараз знаходиться на рівні плато. В середньому кількість померлих за добу 15 осіб.

За оцінками Київської школи економіки, смертність в Україні перебуватиме на рівні плато і найближчим часом. За рівнем захворюваності серед великих європейських країн Україна продовжує перебувати на 13 позначці.

Однак в розрізі областей ситуація тільки погіршується і зараз в 20 з 25 регіонів спостерігається зростання кількості госпіталізацій.

У зоні ризику знаходяться:

  • Дніпропетровська,
  • Одеська,
  • Донецька,
  • Житомирська,
  • Закарпатська,
  • Хмельницька області.

Вже зараз ці області складають половину всього зростання госпіталізацій в країні.

Регіонами “тимчасової безпеки” є Київ, Полтавська, Сумська та Чернігівська області.

Європейський Союз схвалив українські цифрові COVID-сертифікати на технічному рівні. Тепер очікується політична частина взаємного визнання.

Зростання захворюваності COVID-19 в Україні неминучий. Голова комісії з біобезпеки та біологічного захисту при Раді національної безпеки і оборони, академік НАН України Сергій Комісаренко вважає , що в країні потрібно прискорити темпи вакцинації, карати тих, хто ходить без масок і дозволити повторну вакцинацію іншим препаратом.

Джерело: Народна Правда
загрузка...