Тарифи, паспорта і нові правила в’їзду: що зміниться в серпні

Тарифи, паспорта і нові правила в’їзду: що зміниться в серпні
Автор Марія Петренко в Новини/Соціальна правда

У серпні вступають в силу нові правила в’їзду в Україну, які вводяться, щоб не допустити поширення “Дельта” -штаму коронавируса. При цьому вже з 1 числа починають діяти нові ціни на газ.

Loading...

Зібрали всі нововведення, які очікують українців в серпні.

Ціни на газ

Базові річні тарифні плани не змінилися і залишаються значно вигідніше, ніж місячні. Як і в три попередніх місяці, в серпні річні фіксовані ціни будуть коливатися від 7,80 і до 13,50 гривень за кубометр. Більшість компаній встановили ціни до 9 гривень за кубометр.

Що стосується споживачів на місячних тарифах, то найвищий серпневий тариф зараз в компанії “Енергія країни” – 16,99 гривень за кубометр. Найменші ціни встановили “Галнафтогаз” – 7,99 гривень, “Стрійнафтогаз” – 7,99 гривень, “Прикарпаття Енерго Трейд” – 8,60 гривень за кубометр.

Автоматичний переклад на “Нафтогаз”

З 1 серпня набуває чинності норма про те, що якщо підприємства теплокомуненерго з якоїсь причини не отримувати природний газ, український автоматично переводити до постачальника останньої надії. Іншими словами, вони стануть клієнтами “Нафтогазу”.

Тарифи на електроенергію

Всупереч чуткам про підвищення тарифів на електроенергію, в серпні українці продовжать платити по 1,68 гривень за кВт * год. Однак уже з вересня тарифи можуть змінитися з введенням нової моделі ПСО на ринку електроенергії.

Крім того, на формування тарифів у подальшому вплинуть рішення РНБО.

Перехід на електронні чеки

З 1 серпня змінюються вимоги до фіскальних чеків. Тепер після розрахунку в касі магазину банківською картою чек збережеться в додатку клієнта. Туди ж можуть потрапляти документи про гарантії.

Нові правила в’їзду в Україну

З 5 серпня посилюються правила в’їзду в Україну, в тому числі і для самих українців. Зокрема, громадяни України зможуть безперешкодно повернутися, якщо є підтвердження повного курсу вакцинації від COVID або хоча б першого щеплення. В іншому випадку треба встановити додаток “Дому” і протягом трьох днів здати ПЛР-тест. Якщо тест буде позитивним, то за допомогою програми потрібно піти на самоізоляції.

При цьому по прибуттю з Росії або Індії треба йти на обов’язкову двотижневий самоізоляцію. З повним переліком обмежень можна ознайомитися за посиланням.

електронні паспорти

З 23 серпня набуває чинності закон, згідно з яким електронні паспорти прирівнюються до паперових. Дозволяється використання цифрових версій внутрішніх ID-паспортів, закордонних паспортів і інших документів, що містять інформацію про реєстраційний номер облікової картки платника податків та / або про зареєстроване місце проживання.

Джерело: Народна Правда
загрузка...