Ціни будуть тільки рости: експерт розповів, які продукти подорожчають восени

Ціни будуть тільки рости: експерт розповів, які продукти подорожчають восени
Автор Марія Петренко в Економічна правда/Новини

За останній рік в Україні подорожчали практично всі групи продовольчих товарів. На жаль, це не межа.

Loading...

Продукти харчування подорожчають в найближчому майбутньому?

Провідний аналітик однієї з консалтингових компаній Неля Онищенко розповіла нам, чому за 2021 ми можемо спостерігати таке зростання цін.

“Зростання цін на продукти харчування – це основна тенденція 2021, адже якщо проаналізувати динаміку, то можна побачити, що стали дорожче практично всі категорії товарів. Найменший середньомісячний приріст ціни спостерігався на пшоно – 0,8%, тоді як найбільш стрімко дорожчали цукор і масло – на 8% в середньому за місяць. Серед факторів, що вплинули на зміну цін – сезонність виробництва, ціни на сировину і комбікорми, скорочення поголів’я худоби “, – пояснила вона.

Тваринні продукти будуть дорожчати

Онищенко зазначає, що вищевказані фактори впливали на продукцію тваринного походження. Тенденції до зниження ціни – в Україні поки немає.

“Перш за все, у річній ретроспективі спостерігається зниження виробництва м’яса (виключаючи свинину), молока і яєць. З січня по травень 2021 в порівнянні з аналогічним періодом в 2020 році, виробництво скоротилося на 3-4%. Подальше зменшення поголів’я великої рогатої худоби і птахів свідчить про те, що ситуація з виробництвом найближчим часом не зміниться, а, відповідно, особливих передумов для зниження цін не буде “, – розповіла аналітик.

Соняшникова олія стала “золотою”

Всі українці відчули на собі подорожчання соняшникової олії. На жаль, це не межа. Восени вона ще більше злетить в ціні, приблизно на 25-30%.

“Стрімке зростання цін спостерігається і на соняшникову олію, яке тільки протягом 6 місяців 2021 стала дорожче більш ніж на 50% (середньомісячний приріст склав більше 8%). Основою для зльоту ціни тут теж стала сировину. Але і це ще не кінець – зростання ціни буде спостерігатися як мінімум до середини осені і може становити 25-30% “, – резюмувала експерт.

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...