Українським заробітчанам можуть заборонити в’їзд в ЄС: що сталося

Українським заробітчанам можуть заборонити в’їзд в ЄС: що сталося
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Українські заробітчани, які не мають дозволу на роботу, можуть стати персонами нон грата. В ЄС діють серйозні правила для нелегалів – їх можуть заарештувати або навіть заборонити в’їзд.

Обозреватель пише, Україна на першому місці в Європі за кількістю заробітчан. Експерти вважають, що загальне число українських заробітчан, які нині працюють за кордоном, становить від 3 до 5 млн – це люди 30-40 років.

Найчастіше українці їдуть працювати в Польщу, Чехію, ФРН, Словаччину, Ізраїль та Португалію. При цьому кількість вакансій в Євросоюзі в 2021 році для іноземців, в тому числі і українських заробітчан, тільки збільшилася. Пропонують різні сфери діяльності – від різноробочого і пакувальника до збирача ягід.

При цьому із загальної кількості заробітчан приблизно половина працює нелегально. За словами голови Всеукраїнської Асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василя Воскобойника, співвідношення легальних і нелегальних працівників в першу чергу залежить від конкретної держави. Так, наприклад, в Польщі понад 60% українців працюють офіційно. Для порівняння, в тій же Німеччині 90% українських громадян працюють нелегально.

При цьому якщо нелегала знайдуть відповідні органи, його можуть депортувати з країни, накласти штраф (в ЄС, наприклад, він складе кілька тисяч євро) або вдатися до екстрадиції (арешт і передача державі). Крім того, громадянину, ймовірно, заборонять в’їзд до країни терміном на 3-5 років.

Кількість вакансій для українців за кордоном зросла в 1,7 рази. Пік затребуваності українських трудових мігрантів в Європі припав на червень.

У Польщі виявили , що в 2020-му майже 15% українців, які працювали в цій країні, не мали контракту. В цілому серед нелегально працюючих співробітників українці становлять 85% (2388 з 2817).

Джерело: Народна Правда