Все більше українців впевнені, що справедливе рішення суду над Медведчуком – це повне виправдання політика

Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про чиновників

Міжнародний дослідницький центр “BURI-Україна” дослідив думки українців про одну з найбільш резонансних подій останніх тижнів в Україні – судовий процес над головою політради “Опозиційної платформи – За життя” Віктором Медведчуком.

 

Loading...

Так 41,3% опитаних українців упевнені, справа проти лідера – це спроба влади відволікти українців від реальних проблем в економіці та соціальній сфері. Також 21,1% опитаних вважають, що це – розправа з політичним опонентом, який може скласти основну конкуренцію президенту на виборах. І 5,5% вважають, що таким чином українська влада виконує замовлення США та набиває собі ціну для переговорів із РФ.

НАТАЛІЯ ЗЕМЛЯНСЬКА, ГОЛОВА ПРОФСПІЛКИ ВИРОБНИКІВ ПІДПРИЄМСТВ ТРУДОВИХ МІГРАНТІВ

Як порушуються прокурорами всі процесуальні дії. Ну це ж елементарно, це будь-яка людина розуміє, що якщо треба подати за 10 днів, то подання за 3 дні ніби вже не законне. І як би там суддя Вовк не витягав, але цей факт має місце бути. І невстановлені люди в невстановленому місці – це вже мем, який гуляє країною. З цього всі прекрасно розуміють, що це триває тиск на опозицію. Це йде тиск на іншу точку зору. Це йде тиск на ті альтернативні рішення проблем, які пропонує опозиція.

Також переважна кількість опитаних, 58,8%, вважають, що найбільш справедливим результатом судового процесу над Віктором Медведчуком стане його повне виправдання і відновлення політика у всіх правах. Протилежної точки зору дотримуються 19,7% респондентів. За час судового процесу 37,4% опитаних із числа тих, хто стежив за процесом, виступами сторін у залі суду, подальшими заявами прокурорів та адвокатів, а також оцінками незалежних експертів, поліпшили своє ставлення до Віктора Медведчука. І майже 25% свою думку про політика не змінили.

ДМИТРО ВАСИЛЕЦЬ, ЖУРНАЛІСТ

Мислять лінійно, й у них головна мета – це, звичайно, знищення опозиції системної і дискредитація опозиції в очах людей. Коли почалися кримінальні процеси, спробували вже тоді посадити людину до в’язниці за сфабрикованими звинуваченнями. Український народ дивився на це, аналізував і чекав, яким чином влада буде надавати докази провини. То ми, звичайно, спостерігатимемо повну відсутність доказової бази.

І при цьому понад 70% вважають, що переслідування владою Віктора Медведчука призведе до збільшення його особистого рейтингу і підвищить рейтинг “Опозиційної платформи – За життя”.

СВІТЛАНА КУШНІР, ПОЛІТИЧНИЙ ЕКСПЕРТ

Певною мірою до певного часу цей інструмент діятиме, а потім він буде, як у маятнику, мати зворотній ефект. Вони цього маятника не очікують узагалі. Ну не планують вони кроки свої, діяльність свою ні на 2, ні 3, навіть на півкроку цього не роблять.

І з огляду на рейтинги партій, які проходять до парламенту, якби вибори були наступної неділі – ОПЗЖ стала б другою за кількістю набраних голосів. Так, у “Слуги народу” – 21,4%, “Опозиційна платформа – за життя” – 19,1%, “Європейська солідарність” – 18,5%, “Батьківщина” -12,6%.

СЕРГІЙ ГОДНИЙ, ПОЛІТИЧНИЙ ЕКСПЕРТ

Рейтинги, звичайно, зростають, і це бачать всі: і соціологи, це бачать пересічні громадяни, люди, котрі працюють із громадською думкою, люди, які спілкуються між собою. Тому що знає схвальні відгуки на те, що чиниться в Україні, в найбіднішій державі в Європі. Ну, я думаю, що свідома людина давати не могла би.

Опитування проводилося на всій території України, окрім тимчасово неконтрольованих районів Донецької та Луганської областей і Криму, міжнародним дослідницьким центром “BURI-Україна” з 30 липня до 2 серпня 2021 року.

 

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...