Заступник голови ОП Смирнов переховував Чауса в підземному паркінгу й допоміг йому втекти з України, а отже, має сидіти у в’язниці, – журналіст

Заступник голови ОП Смирнов переховував Чауса в підземному паркінгу й допоміг йому втекти з України, а отже, має сидіти у в’язниці, – журналіст
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про чиновників

Заступник голови офісу президента Андрій Смирнов допомагав екс-судді Дніпровського райсуду Києва Миколі Чаусу уникнути кримінальної відповідальності і втекти з країни. У своєму авторському блозі журналіст Ярослав Шевчук пише, що Смирнов переховував Чауса в підземному паркінгу ЖК в центрі Києва і повинен сісти у в’язницю за приховування корупціонера.

Як зазначає журналіст, офіційно Андрій Смирнов – заступник голови офісу президента Андрія Єрмака і член робочої групи з питань реформування кримінальної юстиції в Комісії з питань правової реформи.

“Неофіційно Смирнов – смотрящий за судами, забезпечує прийняття потрібних ОП рішень. Не забуває він і про себе рідного. Використовуючи адмінресурс, Смирнов вирішує особисті бізнес-інтереси. Нещодавно він посприяв звільненню з СІЗО небезпечного злочинця, злодія в законі Умки”, – пише Шевчук.

Також блогер заявив, що Смирнов ще задовго до роботи на офіс Зеленського був фігурантом гучних скандалів. За його словами, Смирнов, працюючи адвокатом, в 2016 році допомагав переховуватися колишньому судді Дніпровського райсуду Києва Миколі Чаусу, якого звинувачують у хабарі в 150 тис.доларів.

 

У липні 2019 року, через три роки після втечі Чауса, НАБУ відкрило провадження щодо посадових осіб, які могли організувати укриття судді і його незаконний від’їзд за кордон.  Також оприлюднено рішення Вищого антикорупційного суду у справі № 991/1532/20, в якому детективи описують хронологію і коло осіб, які можуть бути причетні до втечі Чауса.

“У ньому говориться, що тоді ще адвокат Смирнов разом з колегою за вказівкою інших осіб вивіз Миколу Чауса в підземний паркінг житлового комплексу “Альпійський”, який розташований недалеко від центру столиці. Це сталося наступного дня після викриття судді на хабарі. Таким чином, Смирнов переховував Чауса від правоохоронців, а потім допоміг судді втекти до Молдови”, – пише у своїй статті Шевчук.

Також за його словами, після працевлаштування Смирнова на роботу в ВП, він став фігурантом так званих “плівок Труби”. На записах Смирнов нібито переписується з Чаусом, але в той же час вимагає від ДБР допитувати родичів і адвоката екс-судді.

Журналіст вважає, що Смирнову невигідно, щоб НАБУ вело своє розслідування у справі Чауса.

“Мабуть, нинішні догонялки між СБУ і НАБУ якраз і пов’язані з тим, що у справі є багато зацікавлених осіб, які бояться за свою шкуру. Зокрема, Смирнов, який і сам є фігурантом справи Чауса. І якщо колишнього суддю засудять, вирок можуть отримати і його подільники, одним з яких є Андрій Смирнов”, – вважає Шевчук.

Нагадаємо, 30 липня в селі Мазурівка Вінницької області, недалеко від кордону з Молдовою, знайшли викраденого екс-суддю Миколу Чауса.

У НАБУ, яке розшукує Чауса у справі про хабарництво, заявили, що правоохоронці затримали його, але з детективами ніхто не зв’язувався для того, щоб передати підозрюваного.

Пізніше з’ясувалося, що Чауса затримали співробітники Служби безпеки України і його привезли до Києва. У НАБУ також підтвердили цю інформацію і звинуватили СБУ в приховуванні знайденого екс-судді. 

У вівторок, 3 серпня, детективи НАБУ в лікарні “Феофанія” все ж затримали екс-суддю Чауса.

Джерело: Народна Правда