Українців змусять платити податок на витрати: подробиці

Українців змусять платити податок на витрати: подробиці
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Кабінет міністрів готує для внесення до Верховної Ради законопроект про так звані непрямі методи податкового контролю – податкова зможе уточнювати походження коштів, спрямованих на придбання цінних активів.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на заяву глави комітету Верховної ради з питань фінансів, податків та митної політики Данила Гетманцева.

За його словами, зараз проект закону знаходиться в стадії розробки, в подальшому Кабмін передасть його на розгляд в парламент.

“Якщо людина не зможе відповісти або показати декларацію про амністію, то він буде змушений доплатити податок на витрати, які не може пояснити”, – заявив Гетманцев.

Він також додав, що Україна як відкрита країна повинна слідувати цивілізованими правилами. У зв’язку з цим нардеп порекомендував українцям скористатися податковою амністією.

Систематичне отримання грошей на рахунок фізичної особи за товари – ознака господарської діяльності. Якщо така діяльність здійснюється без держреєстрації, за неї покладається штраф до 85 тисяч гривень.

Парламент прийняв і президент вже підписав так званий « податок на Google » – закон про оподаткування міжнародних інтернет-компаній. Електронні послуги в Україні прирівняли до таких товарів, як хліб, молоко, ковбаса. Як відомо, ставка ПДВ в Україні становить 20% і з наступного року такий же податок повинні будуть платити і інтернет-компанії, які надають платні сервіси.

Джерело: Народна Правда