Заступника голови ОП Смирнова слід судити за пособництво у втечі екс-судді Чауса

Заступника голови ОП Смирнова слід судити за пособництво у втечі екс-судді Чауса
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про чиновників

За законом Смирнов має сидіти. За фактом, сподіваюся, таки потрапить за ґрати

Оригінал – на сайті “Кореспондент” 

Прочитала матеріали колег-журналістів про те, як нинішній заступник голови Офісу президента Андрій Смирнов особисто допомагав екс-голові Дніпровського райсуду Києва Миколі Чаусу втекти з країни. Не в такому і далекому 2016 році Смирнов переховував горе-суддю в підземному паркінгу відомого ЖК столиці, а потім допоміг йому виїхати до Молдови. І тут я згадала старий жарт радянського генпрокурора про те, що “головне, в ході слідчих дій не вийти на самих себе”.

Тільки проблема Смирнова в тому, що Вищий антикорупційний суд задокументував, що саме він, на той час він був адвокатом, був співучасником втечі колишнього голови Дніпровського райсуду Чауса. Отже, і сьогодні зобов’язаний розділити з Чаусом долю і сидіти поруч за ґратами в залі суду.

Виходить, що спочатку повернення Чауса, яке мало на меті  дискредитувати Порошенка, зіграло злий жарт із самим Зеленським і наближеним до нього Смирновим. Але це й не дивно, адже на Банковій не звикли думати далі, ніж на один хід вперед.

Тепер Смирнову потрібно терміново перейти до плану “Б” і рятувати свою шкуру, відхрещуючись від будь-яких спільних справ із Чаусом. Що він і зробив. Адже рано чи пізно слідство все-таки вийде на Смирнова, і його притягнення до відповідальності кине тінь на всю “зграю” Єрмака.

Далі – більше. Негласно Смирнов – “смотрящий” за судами в Офісі Зеленського, а за сумісництвом – керує роботою свого адвокатського бюро “Смирнов і партнери”. Тут не потрібно мати юридичну освіту, щоб скласти “два плюс два” і зрозуміти, хто увесь цей час він протягував через суди потрібні рішення у вигідних для своєї контори справах.

Далі фіксуємо другий, але ще більш абсурдний факт. “Торговець посадами” Єрмак, мабуть, не просто за гроші, а за дуже великі гроші, примудрився людину з такою заплямованою репутацією, як у Смирнова, увести до складу робочої групи з питань реформування кримінальної юстиції в Комісії з питань правової реформи. Таким призначенням він фактично “пустив козла в город”. А Смирнов, скориставшись нагодою, спритно налагодив роботу всіх ланок корупції в судовому секторі.

Тепер Чаус своїм феноменальним поверненням фактично влаштував своєрідний іспит на вошивість для правоохоронних органів і судової системи.

За законом Смирнов має сидіти. За фактом, сподіваюся, таки потрапить за ґрати.

 

Катерина Селантьєва 

Джерело: Народна Правда