Заступник голови ОП Андрій Смирнов повинен сісти у в’язницю разом із Чаусом за допомогу в здійсненні його втечі з України

Заступник голови ОП Андрій Смирнов повинен сісти у в’язницю разом із Чаусом за допомогу в здійсненні його втечі з України
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про чиновників

У матеріалах Вищого антикорупційного суду задокументовано, що нинішній заступник голови Офісу президента Андрій Смирнов був співучасником втечі колишнього голови Дніпровського райсуду Києва Миколи Чауса з України. Смирнов ховав Чауса в підземному паркінгу одного із ЖК столиці, а потім допоміг йому втекти до Молдови. Зараз, коли Чаус опинився на лаві підсудних, співучасники цієї справи теж повинні відповісти перед законом.

Андрій Смирнов до роботи в Офісі президента був адвокатом. Коли НАБУ та ДБР зайнялися справою про хабар у 150 тис. дол. судді Чаусу, у матеріалах слідства спливло й прізвище Смирнова. Виявилося, що адвокат вивіз Миколу Чауса в підземний паркінг житлового комплексу “Альпійський” у Києві, щоб заховати корупціонера від правоохоронців. Це сталося наступного дня після викриття судді на хабарі. Потім Смирнов допоміг судді втекти до Молдови.

Ці факти задокументовані в рішенні Вищого антикорупційного суду в справі № 991/1532/20, яке веде НАБУ.

Заступник голови ОП Андрій Смирнов повинен сісти у в’язницю разом із Чаусом за допомогу в здійсненні його втечі з України

Смирнов настільки продажний, що йому не соромно перефарбуватися на ходу. Він спілкувався з Чаусом навіть після приходу на роботу в Офіс президента, а за спиною вимагав від ДБР “оточити Чауса страхом невідворотності покарання”, допитуючи дружину, матір та адвоката. “Його треба зараз #бать” – такими словами Смирнов дає вказівки голові ДБР. Розмова була записана в кабінеті колишнього директора відомства Романа Труби й злита в ЗМІ.

Очевидно, що Смирнов, бувши фігурантом справи Чауса, намагається врятувати себе. Адже за логікою йому теж можуть висунути звинувачення. І не тільки в справі Чауса. Адже Смирнов – наглядач за судами від ОП і, використовуючи адмінресурс, лобіює ухвалення вигідних для свого бізнесу рішень у судах. Нещодавно він посприяв звільненню із СІЗО небезпечного злочинця, злодія в законі Умки. За вказівкою з ОП 9 липня суддя Печерського суду Вовк відпустив на свободу злодія в законі Сергія Олійника, або Умку, якого захищав адвокат з адвокатського бюро” Смирнов і партнери”, яке очолює заступник голови Офісу президента Андрій Смирнов.

Цей же Смирнов делегований до робочої групи з питань реформування кримінальної юстиції в Комісії з питань правової реформи. Коли корупціонера призначають проводити правову реформу, ця країна приречена, адже не бачити їй справедливих судів. Шахраї на верхах намагаються узурпувати владу. Цинічно, але факт.

Володимир Шамін

Джерело: Народна Правда