В Україні через глобальне потепління змінюється клімат: до чого готуватися

В Україні через глобальне потепління змінюється клімат: до чого готуватися
Автор Романова Марі в Новини/Погода

Клімат в Україні змінюється через наслідки танення льодовиків на Північному полюсі, що призводить до глобального потепління.

Loading...

В інтерв’ю УП завідуюча лабораторією прикладної кліматології Українського гідрометеорологічного інституту, член Міжурядової групи експертів з питань клімату (при ООН) Світлана Краківська пояснила, що зараз спостерігається сильне танення льодів, навіть найтовстіших шарів, які формувалися багато років:

“Чим менше стає льоду, тим менше від нього відбивається сонячної енергії і більше поглинається океаном, що теж прискорює потепління. І це один із загрозливих ефектів. Це якщо ми говоримо про полюси і про Північний полюс, тому що це, звичайно, більшою мірою впливає на погоду і кліматичні умови в Україні “.

Краківська підкреслила, Україна вже відчуває на собі ефект танення льодовиків на Північному полюсі:

“Цей ефект – це як раз наші “гойдалки”: то холодно, то дуже жарко, то не було снігу минулої зими, то випала велика кількість. Це дійсно ті ж “гойдалки”, які відбуваються з льодом в Арктиці, і з течіями в Атлантиці – атлантичний сектор формує погоду в Україні. Також на нас впливає Сибірський антициклон: коли він стає більш потужним, то блокує проходження циклонів, які приносять нам дощі і тепло”.

З 8 серпня Україна почала жити «в екологічний борг» – ми вичерпали запас ресурсів, які в природі можуть поновитися за 1 рік.

Народний синоптик Леонід Горбань озвучив прогноз погоди на осінь в Україні. Спекотне літо змінить досить тепла осінь, але листопаді обіцяє бути вже холодним.

Синоптики озвучили прогноз погоди на останній літній місяць – серпень для більшості регіонів України почнеться з дощів, гроз і помітного похолодання.

Джерело: Народна Правда