12 серпня в Україні: яке сьогодні свято

Іменини 12 серпня: Анжела, Валентин, Герман, Іван, Лука, Максим, Павло, Ян, Ангеліна, Люція, Анатолій

12 серпня в Україні: яке сьогодні свято
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

12 серпня відзначається Міжнародний день молоді, а у мусульман триває Курбан-Байрам.

НАРОДНА ПРАВДА зібрала всі значущі свята цього дня.

Міжнародний день молоді

International Youth Day був встановлений Генеральною Асамблеєю ООН 17 грудня 1999 року за пропозицією Всесвітньої конференції міністрів у справах молоді, що відбулася в Лісабоні 8-12 серпня 1998 року. Вперше Міжнародний день молоді святкувався 12 серпня 2000 року. Мета свята – нагадати про роль молодих людей у розвитку і побудові світу.

Сьогодні у світі проживає рекордне число молодих людей — близько 1,8 мільярда дітей і підлітків у віці від 10 до 24 років. Один з 10 дітей знаходиться в зоні конфлікту, понад півмільярда в бідності, а 24 мільйони з них не ходять в школу. Щодня близько 30 тис. дітей вмирають від убогості.

Кожен рік заходи, присвячені Дню молоді проходять під певним девізом. У різні роки темами свята були: “Діяльність молоді з питань сталого розвитку», «Молодь у суспільстві, заснованому на взаємодії поколінь», «Спільна боротьба з бідністю», «Молодь і зміна клімату», «Міграція молоді».

12 серпня в Україні: яке сьогодні свято

Дні Ат-Ташрік

Продовження свята жертвопринесення Курбан-Байрам — відзначаються з 11-го по 13-й день 12-го місяця мусульманського місячного календаря зуль-хіджа.

Нагадаємо, 8 серпня, відзначається Міжнародний день офтальмології, Міжнародний день альпінізму, Всесвітній день кішок, а також День військ зв’язку України.

А 9 серпня відзначали День пам’яті великомученика і цілителя Пантелеймона, Всесвітній день книголюбів, а в Японії вшановували пам’ять жертв атомного удару в Нагасакі.

Джерело: Народна Правда