Вакцину Moderna не зареєстровано в Україні: подробиці смерті киянки після вакцинації

Вакцину Moderna не зареєстровано в Україні: подробиці смерті киянки після вакцинації
Автор Романова Марі в Коронавірус/Новини

У Києві 50-річна жінка померла від наслідків коронавірусної інфекції, напередодні смерті їй вкололи першу дозу вакцини Moderna. При цьому глава Національної медичної палати України Сергій Кравченко припускає, що киянка, ймовірно, заразилася ще до вакцинації і препарат тут ні до чого.

Як пише APnews, Кравченко поки не знає, як в такому випадку проводити розслідування – препарат Moderna в Україні не зареєстрований:

Loading...

“Є летальний випадок, який співпав за часом з вакцинацією вакциною Moderna, не зареєстрованою в Україні та завезеною в країну як незареєстрований препарат. Фармако-епідеміологічне розслідування необхідно. І є проблема – як це зробити? Ця вакцина не зареєстрована, на неї немає досьє, немає методів контролю якості і немає затвердженої інструкції на доступному в Україні мовою”.

Нагадаємо, 50-річна жінка 1 серпня повернулася з Туреччини, 5 серпня вона отримала перший укол вакциною Moderna. 9-10 серпня перебувала на стаціонарному лікуванні в Київській міській клінічній лікарні №4.

“Захворіла 6 серпня гостро, наступного дня після першої дози вакцинації Moderna”, – розповів Кравченко в коментарі УНІАН.

За його словами, спочатку у хворої були скарги на біль в руці, незначну лихоманку 37,2 °C. Потім її стан погіршився – 7 серпня з’явилося блювання, трималася незначна лихоманка, виражена слабкість.

З 8 серпня у жінки спостерігалася млявість. А 9 серпня її стан різко погіршився: почалася задишка. Жінку доставили до відділення у вкрай важкому стані. Тест дав позитивний результат на COVID-19.

Кравченко припустив, що киянка, ймовірно, заразилася COVID-19 ще до вакцинації і препарат тут ні до чого. Але, за його словами, це неможливо – адже перед вакцинацією повинен проводитися медичний огляд. Про це йдеться в наказі №595 від МОЗ.

“Судячи з усього, пацієнтку вакцинували в продромальний період. Це коли пацієнт уже інфікований, але немає клінічних проявів. Як же цю пацієнтку провакцинували в продромальний період? Тобто у неї не збирали анамнез життя, анамнез хвороби, епідеміологічний анамнез. Ніхто навіть не спромігся уточнити, чи була вона до цього в ендемічній зоні. Наприклад, в Туреччині, де циркулює штам Дельта”, – говорить Кравченко.

Директор Oxford Vaccine Group заявив, що сформувати колективний імунітет до COVID-19 неможливо – штам Дельта як і раніше буде заражати тих, хто прищепився, що означає, що будь-хто зі щепленням, в якийсь момент зустріне вірус. Іншими словами, у вчених немає нічого, що зупинило б цю передачу.

Як повідомлялося раніше, група вчених департаменту охорони здоров’я і психічної гігієни Нью-Йорка і департаменту епідеміології школи громадської охорони здоров’я Мейлмана в Колумбійському університеті з’ясували , що штам коронавірусу «йота» (також відомий як B.1.526), здатний збільшити летальність до 82%.

Джерело: Народна Правда