Заступник Голови ОП Смирнов може стати фігурантом розслідування справи судді Чауса. Саме Смирнов допоміг йому втекти

Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про чиновників

Заступник голови Офісу президента Андрій Смирнов може стати фігурантом розслідування справи Миколи Чауса, оскільки саме він допоміг екс-судді втекти з України. Таку думку висловив політтехнолог Володимир Шамін.

Loading...

“Очевидно, що Смирнов, який є фігурантом справи Чауса, намагається врятувати свою шкуру. Адже, за логікою, йому теж можуть пред’явити звинувачення. І не тільки в справі Чауса. Адже Смирнов – “смотрящий” за судами в ОП, і, використовуючи адмінресурс, він лобіює прийняття судами вигідних для свого бізнесу рішень… Того ж Смирнова делегували до складу робочої групи з питань реформування кримінальної юстиції в Комісії з питань правової реформи. Коли корупціонера призначають проводити правову реформу, країна приречена, адже не бачити їй справедливих судів. Шахраї у владі намагаються узурпувати владу”, – сказав Шамін.

Водночас журналіст Ярослав Шевчук заявив, що заступник голови ОП фігурує у справі НАБУ про зникнення Чауса.

“Андрій Смирнов допомагав скандальному екс-судді Чаусу уникнути правосуддя і потім тікати з України. Детективи НАБУ встановили, що Смирнов ховав Чауса в підземному паркінгу ЖК в центрі Києва. Сьогодні Смирнов працює на високій посаді в ОП і повинен сісти у в’язницю за приховування корупціонера… Смирнов ще в 2020 році нервував, що справу проти Чауса веде НАБУ. Мабуть, нинішні “гонки” між СБУ і НАБУ якраз і пов’язані з тим, що у справі є багато зацікавлених осіб, які бояться за свою шкуру”, – зазначив журналіст.

Крім того, політичні експерти нагадали, що в результаті дій Смирнова з СІЗО на свободу вийшов злодій в законі Умка.

“Зеленський ламає судову систему через коліно. За вказівкою його чиновника, заступника голови офісу президента Андрія Смирнова, який одночасно очолює юридичне бюро “Смирнов і Партнери”, з СІЗО на свободу відпускають особливо небезпечного злочинця, злодія в законі Умку. Так, 9 липня суддя Печерського суду відпустив на волю злодія в законі Сергія Олійника, або Умку, як його називають у ЗМІ. Примітно, що Умку захищав адвокат з адвокатського бюро “Смирнов і партнери”… Люди знову побачили, що всі слова Зеленського про нібито боротьбу з злодіями в законі – це відверта і цинічна брехня”, – писали експерти.

Політичний оглядач і журналіст Володимир Кацман підкреслив, що Офіс президента Зеленського повністю взяв під контроль суддів і використовує їх для незаконної розправи над політичними опонентами.

“Спецслужби, правоохоронні органи, судова система, антикорупційні органи – все заточено під те, щоб знайти смітинку в чужому оці, в оці опозиції, в оці тих, хто має свою якусь думку, неправильно говорить, не ті листи підписує або ще щось. У Конституції України відведена ціла глава – не просто стаття-А глава ціла, хто може знімати суддів, яким чином вони звільняються. І кого це зупиняє? Кого це зупинило? Офіс президента знімає суддів, не пускає їх на робоче місце. Про Окружний адміністративний суд написано: не можна його ліквідувати, не буває такого. Це незаконна, антиконституційна дія”, – пояснив Кацман.

Також свою думку про ліквідацію Окружного адмінсуду висловив експерт з питань безпеки Сергій Шабовта.

“Ми ще жодного разу з вами не побачили, щоб хоч комусь із близького оточення президента Зеленського навіть при розкритих фактах зловживання або ще щось загрожувала хоч якась мінімальна загроза. Це хвороба держави, це хвороба узурпації влади, тому головним корпоративним правом узурпаторів є те що, свій сміття завжди треба ховати і його нікуди не треба виносити, і демонструвати ні для кого”, – зазначив він.

А ось політексперт Юрій Дудкін заявив, що Зеленський продовжує політику попередньої влади і призначає “смотрящих” за судами. Але всі, хто виконував незаконні вказівки, все одно понесуть кримінальну відповідальність.

“Те, що нинішній пан Смирнов – чинний чиновник офісу президента, замішаний в цьому скандалі – я нітрохи не здивований, абсолютно. Це продовження тієї політики, коли суди виконували роль штатних співробітників того чи іншого офісу, того чи іншого політика, але ніяк не були незалежними органами, які могли б лише на підставі українського законодавства вирішувати, виносити рішення з того чи іншого питання. Тільки лише питання часу, як то кажуть: скільки мотузочці ні витися, а кінець буде. Будуть притягнуті до кримінальної відповідальності однозначно, де б вони не знаходилися”, – акцентував експерт.

Народний депутат від “Опозиційної платформи – За життя” Василь Німченко вважає, що команда Зеленського крок за кроком ламала судову і правоохоронну системи через коліно, незважаючи ні на що.

“Глава держави підім’яв під себе судову систему, судову гілку влади. Це саме з подачі президента було паралізовано діяльність Конституційного Суду. У нас були створені такі силові структури, як НАБУ, Ви знаєте, ДБР. І в цих законах про ДБР, які ми оскаржили в Конституційному суді, президент взяв на себе повноваження призначати керівників, а що значить призначати і звільняти керівників? Це керувати цими органами. І де тут виконавча влада? Президент відкрито заявив, що оскільки ідеологія рішень КСУ не вписується в рішення проведення реформ, у тому числі щодо боротьби з корупцією, “далі я такого терпіти не буду, я зроблю все, щоб припинити цю діяльність”. Ви можете таке уявити? Світова практика такого казусу не знає”, – заявив політик.

Його колега, також нардеп від ОПЗЖ, Анатолій Бурмич стверджує, що для оголошення імпічменту президенту Володимиру Зеленському вже є чимало підстав.

“Ті кричущі порушення Конституції, які Володимир Зеленський допускав при своїй роботі останнім часом в Україні, те, що він своїми указами підписував незаконні рішення РНБО, які фактично проводив слідство і суд – це вже привід для імпічменту. Порушення Конституції президентом, недотримання-це вже привід для імпічменту”, – підкреслив Бурмич.

Джерело: Народна Правда
загрузка...