Арестович запропонував законодавчо розділити в Україні поняття “російський” і “руський”

Арестович запропонував законодавчо розділити в Україні поняття “російський” і “руський”
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

В Україні на законодавчому рівні треба розмежувати поняття “російський” і “руський“.

Таку думку висловив в ефірі телеканалу “Україна 24” позаштатний радник глави Офісу президента України Олексій Арестович:

“Я вважаю, що ми повинні розрізнити на законодавчому рівні поняття “російський” і “руський”, сказати, що “російська культура”, “російська мова” кодифікована в Україні. До речі, вона виникла в Україні, це наша історична мова – так само, як і українська”.

Він також додав, що є противником мовного закону в нинішній інтерпретації, і прокоментував слова мовного омбудсмена Тараса Креміня, що ті, кому не подобається мовний закон, можуть збирати свої речі:

“Я думаю, що він це сказав в емоційному запалі. Все-таки не він вирішує, куди їдуть громадяни України, кому збирати речі. Це одна з наших найбільших помилок, що ми досі не припинили культурні війни в Україні. Моя політика проста: українській мові підтримку, іншим – свободу вільного спілкування, вільного використання. До речі, це гарантовано Конституцією”.

Нагадаємо, скандальний український письменник Лариса Ніцой заявила, що російську мову потрібно називати московською, адже історично це правильно, тому що Росія «поцупила» назву мови.

Олександр Авраменко, доцент Київського університету імені Грінченка, автор понад 50 підручників і вчитель знаменитостей, серед яких президент Володимир Зеленський заявив, що він проти висміювання і знущання над тими, хто не знає української мови.

Джерело: Народна Правда