Москаль про звільнення чотирьох жінок з ОРДЛО: Їх готові були віддати Медведчуку, але Єрмак заблокував і сказав: “Тільки мені”

Москаль про звільнення чотирьох жінок з ОРДЛО: Їх готові були віддати Медведчуку, але Єрмак заблокував і сказав: “Тільки мені”
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про чиновників

Звільнення чотирьох українок, які вже кілька років перебувають у в’язницях ОРДЛО зірвалося через те, що глава офісу президента Андрій Єрмак захотів, щоб їх передали йому особисто. Однак це питання раніше узгоджувалося тільки з головою політради “Опозиційної платформи -За життя”, народним депутатом Віктором Медведчуком, розповів в інтерв’ю екс-голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль.

Loading...

Він нагадав, що влада вже багато місяців не проводить обмін полоненими, і сотні українців продовжують безуспішно чекати свого звільнення.

“Обмін полоненими застопорився, сотні наших людей в катівнях. А почалося з того, що помилували там (в ОРДЛО, – ред.) чотирьох жінок і сказали, що віддадуть Медведчуку. Ні, Єрмак сказав: тільки мені. Ось тоді і пішла та гонитва, і так їх не віддали”, – зазначив Москаль.

На його думку, Медведчук був ефективним переговірником, який зміг звільнити півтори тисячі українців. А політика нинішньої влади призвела до того, що застопорився не тільки процес з обміну полоненими, але і в цілому, майже всі процеси по Донбасу, що додає негативу чиновникам з боку українців, які вже багато років не можуть повернутися, щоб побачити своїх рідних. 

“Що, Порошенко неправильно зробив, що віддав цей сегмент Медведчуку, тому що він їхав в Луганськ, Донецьк, Москву, погоджував? А хто тепер змінює, коли був обмін? Це розведення військ завалилося, призвело до того, що через день у нас загиблі, поранені. Довели до ручки, а тепер ще й стравили тих людей. Вони, може, в душі більшість за Україну, але не можуть переїхати, бо хворі батьки, хата, город. Але після цього вони різко змінять свою думку про наше вище політичне керівництво держави”, – підкреслив Москаль.

Нагадаємо, влада ОРДЛО ще на початку року готова була в односторонньому порядку повернути Україні чотирьох жінок, про звільнення яких домовився голова політради “Опозиційної платформи – За життя”, народний депутат Віктор Медведчук. Наталя Стеценко, Наталія Савченко, Катерина Котенко і Світлана Довгаль кілька років перебувають у їхніх в’язницях за звинуваченням у шпигунстві. Ще 20 січня вони могли б бути вдома. Однак влада за фактом заблокувала цей процес, і жінки, частина з яких важко хворі, досі перебувають за гратами.

Джерело: Народна Правда
загрузка...