У Зеленського хочуть платити по 4 000 доларів обраним викладачам: подробиці

У Зеленського хочуть платити по 4 000 доларів обраним викладачам: подробиці
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Українським викладачам обіцяють зарплату в 4000 доларів. Звичайно, пощастить не всім, мова йде тільки про співробітників президентського університету.

За словами міністра освіти Сергія Шкарлета, саме такий показник зарплат для вчителів анонсували в команді президента Володимира Зеленського ще під час виборчої кампанії, пише Обозреватель.

Як повідомляла раніше НАРОДНА ПРАВДА, зарплати іншим педагогам також підвищать , але таких висот вони не досягнуть. У цьому році повинні провести два підвищення зарплат: перше відбулося вже 1 січня, тоді оклади виросли на 20%; другий проведуть в грудні, воно складе 9%.

При цьому експерт в сфері освіти, екс-директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук каже, що ще не так давно в державних навчальних закладах зарплата професора коливалася від 12 до 14 тисяч гривень – це фіксовані посадові оклади. У приватних університетах зарплата може бути вище, в деяких викладачі можуть розраховувати на оклади в 1-1,5 тисячі доларів. Це немало, але все одно менше, ніж анонсував Шкарлет для президентського університету.

На думку Шкарлета, такий розрив справедливий. Свою позицію він пояснював в Telegram:

“Викладати в новому університеті будуть не якісь “щойно народжені” вчені, а наші українські викладачі, які сьогодні працюють в різних університетах країни. Саме вони матимуть можливість на конкурсній основі стати частиною професійного колективу інноваційного наукового проекту президента. І критикувати за наміри гарантувати їм високий рівень оплати праці – принаймні дивно”.

За словами Лікарчука, висновки про справедливість зарплат зробити поки складно. Адже потрібно зрозуміти, як саме буде працювати новий заклад:

“Якщо цей університет буде фінансуватися не з державного бюджету, а з інших доходів, думаю, це ні в кого не викличе питань. А якщо це кошти бюджету, це інше питання. Звичайно, можна прийняти постанову уряду, яка зумовить особливості оплати праці в цьому університеті. Але наскільки це доцільно робити і чи буде це об’єктивно по відношенню до всього університетської спільноти – тут багато питань “.

В Україні рівень тіньової економіки один з найвищих в Європі, в зв’язку з цим Кабінет міністрів розробляє нові правила контролю доходів і витрат платників податків – українці з «тіньовими» зарплатам відповідатимуть за порушення перед податковою.

Джерело: Народна Правда