ЄСПЛ прийняв до розгляду позов Медведчука. І він виграє цю справу, – екс-нардеп

Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про чиновників

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) відкрив провадження на запит адвокатів у справі голови політради партії “Опозиційна платформа — За життя”, народного депутата Віктора Медведчука. Про це повідомив нардеп від ОПЗЖ Ренат Кузьмін. Політик зазначив, що ЄСПЛ розгляне справу найближчим часом, йдеться в сюжеті телеканалу “Перший Незалежний”

Loading...

“Схоже, Європейський суд розгляне справу Медведчука раніше українського, а рішення на його користь може стати підставою для відставки генпрокурора, голови СБУ і початку імпічменту президента”, – зазначив Кузьмін.

На думку представника захисту Віктора Медведчука Лариси Чередниченко, справу лідера української опозиції можуть розглянути на позачерговому засіданні ЄСПЛ. За її словами, Європейський суд з прав людини може почати з’ясовувати позицію держави в цій справі.

“Якщо ЄСПЛ вирішить надати пріоритет розгляду будь-якої заяви, то вона буде розглянута не те що першочергово, у позачерговому порядку. Зі змісту листа ЄСПЛ нам відомо, що, по-перше, наше звернення в інтересах Віктора Володимировича Медведчука не визнано явно не безпідставним. Європейський суд з прав людини нас повідомив що і клопотання про надання нам пріоритетного порядку розгляду звернення в інтересах Віктора Медведчука незабаром буде розглянуто і про результати ми будемо повідомлені додатково. І якщо нам нададуть пріоритет, я думаю ЄСПЛ запросить інформацію у держави – буде з’ясовувати позицію держави з приводу нашого звернення”, — розповіла Чередниченко.

Експерти переконані-рішення Європейського суду з прав людини на користь Віктора Медведчука вдарить по всій провладній верхівці і продемонструє замовний характер справи.

“Наша влада все більше буде виглядати, м’яко кажучи, як недемократична, якщо ми говоримо про європейський контекст, більше того, я вже про це частково говорив, у нас діє примат міжнародних норм над національним законодавством. Тому рішення ЄСПЛ, воно як прецедент, з приводу того що є констатація. До цього була констатація про закриття каналів і т.д. в моніторинговому звіті ООН, а тут буде констатація на рівні справи Віктора Медведчука. Що тут є порушення фундаментальних прав людини. Розгляд цієї справи ЄСПЛ після вирішення якого, а я думаю воно буде на користь сторони захисту, нинішній владі буде ще важче зберегти видимість, ці політичні нитки, якими зшитий цей процес, який ми спостерігаємо”, — зазначив політолог Олексій Якубін.

У тому, що Віктор Медведчук переможе в Європейському суді з прав людини, певен український політичний і державний діяч Геннадій Москаль про це в ток-шоу “Протистояння” на телеканалі “Перший Незалежний” 

“ЄСПЛ прийняв до розгляду позов Медведчука. Він виграє цю скаргу. Там має бути представник Мін’юсту, щоб доводити. Що вони там скажуть? Немає доказів… СБУ виклала телефонні розмови-так на будь-яку телефонну розмову, згідно КПК, має бути дозвіл суду на прослуховування номера телефону, прізвище. Вкинули, посилили Бігусом, нехай Бігус покаже рішення суду. Це не є допустимим доказом в будь-якому суді. Перша інстанція не взяла до уваги, кого слухали, щодо кого проводили експертизу… Надав висновок їх Інститут-так він не має права, не має дозволу на проведення фоноскопічних експертиз. Мають дозвіл незалежні науково-дослідні інститути, що входять до системи Мін’юсту”, – зазначив Москаль на ток-шоу “Протистояння” на “Першому Незалежному”.

На думку політичного експерта Володимира Мулика, Зеленський прийняв рішення натиснути на Медведчука в змові з олігархами. Втім, переконаний Мулик, лідер опозиції переможе в цій боротьбі. 

“У нас зараз зібрався олігархічний консенсус, картельна змова, так би мовити. Олігархат каже Зеленському: “Закрий”, закривають Медведчука, а Він єдиний, хто від цього олігархату рівновіддалений, він не потерпілий, якби він би за кордон втік, говорили б, що потерпілий. Він зараз у формі в’язня замку Іф, Граф Монте Крісто, який вийде з цієї ситуації переможцем, тому що зараз олігархічний консенсус терпить фіаско. Вони прекрасно розуміють, що не Зеленський вирок Порошенку, а саме Медведчук – вирок правлінню і Зеленського, і Порошенка разом. Він сказав, що потрібно курс міняти, кардинально міняти, ми неправильною дорогою йдемо. Коли вийде Медведчук, виправдають однозначно за відсутністю доказів, і цей момент стане вироком для “зеленої” команди і почнеться відлік, це треба робити швидко, тому що держава летить у прірву”, — говорить Мулик.

У свою чергу, політичний експерт Володимир Кацман вважає, що Європейський суд з прав людини точно прийме рішення на користь лідера опозиції у справі проти України і влада зобов’язана буде його виконати. 

“Обираючи запобіжний захід суд фактично показав всьому суспільству, що справа порожня, розсипається, як картковий будиночок, що це вигадки, які потрібні для зведення політичних рахунків з опозицією. таке дуже не любить ЄСПЛ. Тільки за одні слова президента про кінець епохи Медведчука вже можна визнати політичний тиск з боку влади на суд. ЄСПЛ як би більш Верховний суд для нас і якщо він постановляє, а Україна не виконує, то в який Європейський Союз ми дійдемо коли-небудь? Які європейські норми демократії ми тут побудуємо?”- каже Кацман.

Більшість опитаних українців вважають, що рішення ЄСПЛ на користь Віктора Медведчука завдасть серйозного удару по Володимиру Зеленському:

“Я думаю рейтинг Зеленського ще більше впаде”

“Не те що вдарить (по рейтингу), а поб’є”. 

“Рано чи пізно, як то кажуть, правда восторжествує, тому що Медведчук ні в чому не винен… тому що на якій підставі він (Зеленський) закрив цей канал, у нього немає ніяких доказів. Медведчук хотів зробити для України, щоб і газ дешевше був, і вакцину, якщо не купувати так, щоб тут виробляти. Я вважаю, що Медведчук… Його виправдає Європейський суд і все буде нормально”.

Разом з тим всього за півроку в усьому світі вийшло понад 70 000 публікацій про тиск української влади на опозицію. Зарубіжні ЗМІ масово реагують на незаконне переслідування президентом Зеленським лідера української опозиції – Віктора Медведчука. Майже 85% публікацій засуджують репресії щодо опозиції. У багатьох з них журналісти визнають факт фальсифікації судового процесу проти Віктора Медведчука. Крім того, в міжнародних ЗМІ впевнені: справа проти лідера опозиції принесе Україні тільки негативні наслідки. В іноземних ЗМІ відзначають:

Позов, який голова політради партії “Опозиційна платформа – За життя”, народний депутат Віктор Медведчук подав до Європейського суду з прав людини до України, може мати серйозні наслідки. Про це пише польське видання neon24.pl. У заяві до Європейського суду Зеленський звинувачується у зловживанні своїми повноваженнями під час обшуків і переслідування членів сім’ї Медведчука. Сам Медведчук зазначив, що справжньою причиною переслідування стала його критика стану держави.

Німецьке видання “Інтелі ньюс” зазначає, що анти олігархічна кампанія Зеленського поки обмежується атаками на політичних опонентів, таких як Віктор Медведчук.

“Ще одне відоме видання “Теллер репорт”, посилаючись на опозиційних політиків, пише, що початок розгляду справи Віктора Медведчука в ЄСПЛ – позитивний сигнал. Мовляв, таким чином Захід натякає на те, що Зеленському пора “зменшити оберти”. Також видання, посилаючись на Рената Кузьміна, пише, що якщо ЄСПЛ визнає Медведчука невинним – це може стати приводом для звільнення генпрокурора і імпічменту президента: “позитивне рішення ЄСПЛ на користь Медведчука може стати підставою для відставки генпрокурора і початку імпічменту президента України Володимира Зеленського”.

Англомовне видання Pledge Times у своїй публікації зазначило, що позов Медведчука до ЄСПЛ може бути розглянутий вже найближчим часом.

Нагадаємо, Медведчук поскаржився в ЄСПЛ у червні. Він наполягає, що його кримінальна справа політично мотивована і влада порушує його право на справедливий судовий розгляд і особисту безпеку.

20 лютого президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони ввести санкції проти голови політради партії “Опозиційна платформа – За життя”, народного депутата Віктора Медведчука. 

13 травня Печерський суд Києва обрав запобіжний захід Віктору Медведчуку у вигляді цілодобового домашнього арешту.

21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа.

9 липня суд продовжив домашній арешт Віктора Медведчука до 7 вересня. Стороною захисту була подана апеляція. Однак 30 липня Київський апеляційний суд відхилив її, незважаючи на розгром усіх доводів обвинувачення.

Джерело: Народна Правда
загрузка...