Пільгове розмитнення євроблях: родичів водія штрафують на 34 тисячі – чи законно це

Пільгове розмитнення євроблях: родичів водія штрафують на 34 тисячі – чи законно це
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Іноземців, які ввозили автомобілі на єврономерах , не звільнили від відповідальності за ст. 469 Митного кодексу, яка передбачає штраф в 34 000 долл за передачу транспортного засобу в користування третій особі.

Про це пише UBR.

Loading...

Особливо гостро це питання стоїть у Волинській, Львівській і Закарпатській областях, де вже зараз розмитнення майже зупинилася, оскільки більшість євроблях для жителів цих регіонів ввозили або їх родичі, які мають постійне місце проживання в Польщі, Німеччині, Словаччині та Чехії, або друзі з Литви .

“Західні області наближені до кордону з ЄС і деякі жителі свого часу виїхали туди для проживання. Ось цих родичів, кумів і друзів українці з даних регіонів і просили ввезти для них євробляху. Звичайно, їм ці люди небайдужі, і вони за них переживають, оскільки ті почнуть отримувати штрафи по 34 000 долл”, – каже   юрист ГО “Авто Євро Сила” Іван Казачук.

За його словами, спочатку пільгове розмитнення мало на увазі, що, якщо при легалізації євробляхи оплачується добровільний внесок 8500 грн, тоді особа звільняється від ряду санкцій. Однак штраф за ст. 469 до цього переліку не внесли.

Причину експерти бачать у тому, що дані статті “переписувалися” із закону Южаніної, який діяв при “першому пільговому розмитненні євроблях”, а вже через півроку до статті 469 були внесені зміни.

“Тому в даній ситуації, на жаль, митники виявляються праві, як би це не звучало. Вони – виконавчий орган, який діє в рамках законодавства. Тобто, якщо в поточній версії закону прописаний штраф, то митниця має скласти протокол і виписати 34 000 грн штрафу “, – підкреслює Бучацький.

Напередодні в Міністерстві соціальної політики України повідомили , чому не зможуть враховувати «євробляхи» при оформленні субсидій.

Слідчі Державного бюро розслідувань повідомили про підозру керівнику одного з підрозділів Луцького прикордонного загону. За 600 доларів він “допомагав” водіям розмитнювати авто іноземною реєстрації.

Джерело: Народна Правда