Успенський піст: чого не можна робити в цей період

В піст заборонено споживати м'ясні та молочні продукти, а також алкоголь.

Успенський піст: чого не можна робити в цей період
Автор Желізняк Олександр в Новини/Шоу-бізнес

Щорічно протягом двох тижнів з 14 по 28 серпня триває Успенський піст, який у православних християн по строгості прирівнюється до Великого посту.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА про те, як правильно постити і що не можна робити під час посту, пише ” 24 канал “.

Успенський піст – багатоденний період утримання, який, як і будь-який інший пост, вимагає від віруючих старанності і дотримання багатьох обмежень. Це строгий пост, але це правило стосується не тільки раціону.

Віруючі в пост щодня читають ранкові та вечірні молитви, вживають тільки рослинну їжу, фрукти і овочі, відмовляючись від м’яса, молочних продуктів і спиртних напоїв.

У перші дні Успенського поста бажано освятити воду, а також потрібно ходити до церкви, щоб молитися біля чудотворних образів про благополуччя і здоров’я коханих та близьких людей.

Церква не забороняє займатися повсякденними справами, але священнослужителі закликають відмовитися від поспіху, суєти і великих навантажень, а краще направити сили в духовне русло, проводити вільний час в роздумах і молитвах.

Що не можна робити в Успенський піст?

В Успенський піст, як і в будь-який інший, неприпустимі неробство, жадібність, зловтіха, погані думки, погані слова. В першу чергу людина під час духовного утримання повинен намагатися очистити свою душу від негативу.

В пост заборонено укладати шлюби, також варто утриматися від інтимної близькості.

Церква не рекомендує віруючим відвідувати розважальні заходи, танцювати і співати, краще також обмежити перегляд телевізора і інших розважальних заходів.

А ще важливо не вдаватися занадто до зневіри і смутку.


Як повідомляла НАРОДНА ПРАВДА , 14 серпня, українці святкують свято Маковія , в церковному календарі його називають Днем семи мучеників Маккавеїв.

Нещодавно предстоятель Української православної церкви Київського патріархату Патріарх Філарет в одному зі своїх інтерв’ю розповідав, як проголошення автокефалії відіб’ється на позиціях Російської православної церкви Московського Патріархату в Україні.

Джерело: Народна Правда