В Україні різко зросла захворюваність штамом “Дельта”

В Україні різко зросла захворюваність штамом “Дельта”
Автор Желізняк Олександр в Коронавірус/Новини

В Україні збільшується кількість підтверджених випадків штаму коронавірусу «Дельта». Станом на 12 серпня, їх в країні зареєстровано вже 300.

Про це повідомляє верифікований Міністерством охорони здоров’я Telegram-канал “Коронавірус_інфо”.

За словами головного санітарного лікаря Ігоря Кузіна, зараз в Києві «Дельту» виявлено у 21 пацієнта, а в Рівненській області 80% хворих заражені цим штамом.

Після того, як в країні виявили перші випадки “Дельти”, влада ухвалила нові заходи. Наприклад, у Львові посилили карантинні обмеження. У місті мають намір ретельніше стежити за дотриманням правил в закладах харчування, збільшити кількість ліжок і кількість вакцинацій до 5 тисяч на добу. Крім того, МОЗ планує забезпечити всі області України ПЛР-системами, які виявляють “Дельту”.

Через “Дельту” змінили правила перетину кордону:

Для іноземців обов’язковим буде самоізоляція протягом 10 днів (крім осіб до 18 років та інших категорій іноземців, визначених постановою уряду).

Самоізоляція починається через 72 години після прибуття в Україну. Іноземець повинен встановити додаток «Вдома». Його самоізоляція не почнеться або припиниться в разі отримання негативного тесту (ПЛР або експрес). При відмові або неможливості встановити додаток іноземцю не дозволять в’їзд на територію України.

Самоізоляція не потрібна іноземцям зі страховим полісом і документом, що підтверджує повну вакцинацію.

Громадянам України, які повертаються на батьківщину, також потрібно піти на 10-ти денну самоізоляцію. Вона не потрібна тим, хто має на руках довідку про повну вакцинацію, або виданий в установленому МОЗ порядку документ, що підтверджує отримання однієї дози вакцини. Громадяни України, які не досягли 18-річного віку і українці, які виїхали за кордон до 4 серпня, не підлягають самоізоляції.

Самоізоляція починається через 72 години після перетину кордону. Вона не потрібна або припиняється в разі отримання негативного результату тестування на COVID (методом ПЛР або експрес-тестуванням), крім осіб, які прибули з Росії або Індії.

Для всіх невакцинованих осіб, які прибули з Росії або Індії і перебували на території цих держав більше 7 днів протягом останніх двох тижнів, незалежно від громадянства, встановлюється обов’язкова 14-денна самоізоляція без права її дострокового завершення. Термін самоізоляції починається з моменту перетину кордону і не підлягає припиненню ні за яких умов.

Україна розраховує, що Єврокомісія і європейські партнери в найближчі тижні схвалять COVID-сертифікат в додатку «Дія». На даний момент, документ вже технічно готовий.

У Вінницькій області померли три людини, заражені штамом Дельта (індійський варіант COVID). Всім їм було від 73 до 83 років.

Джерело: Народна Правда