Журавський: Смирнов повинен бути звільнений з ОПУ, оскільки є фігурантом справи Чауса і був його адвокатом

Журавський: Смирнов повинен бути звільнений з ОПУ, оскільки є фігурантом справи Чауса і був його адвокатом
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про чиновників

Заступник глави офісу президента Андрій Смирнов повинен покинути посаду, оскільки він був адвокатом викритого в хабарі екс-судді Миколи Чауса і є фігурантом кримінальної справи проти нього. Про це заявив доктор юридичних наук, академік Віталій Журавський у коментарі телеканалу “Перший Незалежний”.

З його слів, у відкритому доступі є телефонна розмова між колишнім керівником Держбюро розслідувань Романом трубою і Смирновим, де останній обурювався фактом реєстрації кримінальної справи НАБУ і вивезенням співробітниками двох держструктур – УДО і управління розвідки Міноборони – Чауса в Кишинів.

“Є факт, що сам Смирнов був офіційно одним з адвокатів пана Чауса. І до березня 2017 року, до моменту затримання Чауса в Молдові, він раз на три-чотири тижні відбував до Кишинева і передавав вказівки колишнього “смотрящего” при Президентові Порошенко Грановського. Тобто він є фігурантом цієї справи”, – зазначив Журавський.

Він підкреслив, що сам факт викрадення Чауса держструктурами України вже доведений правоохоронними органами Молдови. 

“І тут є сліди Смирнова, який є заступником голови ОП президента Зеленського. Крім того, він ще керує адвокатською компанією “Смирнов і партнери” – конфлікт інтересів. Я думаю, його треба звільняти”, – додав академік.

Нагадавши, Миколу Чауса, якого кілька місяців вважали викраденим, знайшли в одному з сіл Вінницької області. Пізніше в Національному антикорупційному бюро заявили, що СБУ затримала колишнього суддю, проте протягом дня вони не виходять на зв’язок з НАБУ.

В результаті спецназ НАБУ заблокував будівлю Служби безпеки України з вимогою віддати їм Чауса. 

Згодом стало відомо, що в лікарні “Феофанія” детективи НАБУ затримали Миколу Чауса, якого підозрюють в отриманні неправомірної вигоди.

Антикорупційне бюро відкрило кілька проваджень проти СБУ через інцидент із затриманням колишнього судді. Пізніше екс-судді Дніпровського суду Києва Миколі Чаусу обрали запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту. До того ж він повинен носити електронний браслет.

Крім цього екс-глава Закарпатської ОДА Геннадій Москаль повідомляв, що нинішній заступник голови офісу президента Андрій Смирнов був адвокатом Погорілого на хабарі екс-судді Миколи Чауса і допоміг йому в 2016 році втекти від слідства в Молдову. Журналіст Ярослав Шевчук зазначає, що Смирнов ховав Чауса в підземному паркінгу одного з ЖК столиці, а потім допоміг йому втекти до Молдови. Експерти відзначають, що зараз, коли Чаус опинився на лаві підсудних, співучасники цієї справи теж повинні відповісти перед законом.

Джерело: Народна Правда