16 серпня в Україні: яке сьогодні свято

День ангела відзначають Антон і В'ячеслав, а також Іван, Кузьма і Микола

16 серпня в Україні: яке сьогодні свято
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Сьогодні, 16 серпня, православні відзначають День пам’яті Антонія Римлянина, Новгородського чудотворця.

НАРОДНА ПРАВДА зібрала цікаву інформацію про це свято.

День пам’яті Антонія Римлянина

За переказами, преподобний Антоній народився в 1067 році в Римі, в родині знатних і заможних городян православного сповідання. В юності преподобний Антоній, внаслідок постійних дебатів про віру і прагнення римських Пап звернути православних у латинство, вивчив богослов’я Східної Церкви і творіння святих отців. Втративши батьків, святий Антоній вирішив прийняти чернецтво і покинути Рим. Тоді йому було 17 років.

Частину свого багатства він віддав жебракам, частину – вклавши в бочку, кинув у море. Гоніння на православних з боку латинян змусило залишити братію скит (віддалене місце проживання ченців). Преподобний Антоній поневірявся, переходячи з місця на місце, поки не знайшов на пустельному березі моря велике каміння, на якому цілий рік прожив у пості і молитві. У 1105 році розігралася буря, яка відкинула від берега камінь, на якому стояв Антоній. Його понесло в морську безодню.

16 серпня в Україні: яке сьогодні свято

Антоній продовжував молитися і камінь чудесним чином понесло по водах. Перепливши море, він увійшов в гирле річки та в переддень свята Різдва Пресвятої Богородиці зупинився на березі річки Волхова поблизу села Волховського, в трьох верстах від Новгорода.

Крім того, в цей день відзначається День пам’яті Елвіса Преслі в США, День міста Дрездена (Німеччина), День Риги (Латвія), Сієнський Паліо — скачки в італійському місті Сієні, день ВДВ у США, День любові — Ту бе-Ав (П’ятнадцяте Ава) в Ізраїлі, день малинового варення в Росії.

Нагадаємо, 15 серпня відзначали День археолога, Успіння Пресвятої Богородиці у західних християн, що вшановують пам’ять святого Стефана – першого мученика, який був прихильником християнського вчення і походив з єврейської діаспори.

Джерело: Народна Правда