Афганістан перейшов під контроль талібів: чому це небезпечно для України

Афганістан перейшов під контроль талібів: чому це небезпечно для України
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

Прихід до влади в Афганістані терористичної організації “Талібан” може стати сигналом для таких країн, як Росія, Китай і Іран про те, що американський президент Джо Байден слабкий і не стане в разі потреби захищати такі проблемні регіони, як Україна, Тайвань і Ірак.

Про це йдеться в матеріалі The Washington Post, пише Обозреватель.

Нагадаємо, “Талібан” – це радикальний ісламістський рух, що з’явився в Афганістані в 1994 році. Першими талібами були біженці, які покинули країну в ході війни 1979-1989 років і отримали освіту в ісламських семінаріях. У 1996 році бойовики “Талібану” захопили Кабул і проголосили Ісламський емірат Афганістан. США скинули владу талібів в 2001 році – це було відповіддю на теракти 11 вересня 2001 року, які організував лідер “Аль-Каїди” Усама бен Ладен. Досі США і союзники проводили в Афганістані військові операції і спостерігали за виборами. Але недавно екс-президент США Дональд Трамп підписав мирну угоду з талібами. А нинішній глава держави Джо Байден заявив, що операція в Афганістані завершиться 31 серпня, адже первинна мета вторгнення – знищити терористичну групу “Аль-Каїда” – досягнута.

Чому перемога талібів небезпечна для України?

Західні журналісти не виключають, що суперники США, такі як Іран, Китай і Росія, можуть зробити висновок, що президенту Байдену не вистачає мужності, щоб встати на захист союзників – Іраку, Тайваню і України.

Крім того, ситуація в Афганістані може негативно вплинути на українсько-американські відносини. Адже держава в Південній Азії буде займати більше уваги у США, ніж війна в Україні. Очевидно, прямо зараз створення майбутньої стратегії дій в Афганістані більше турбує Байдена, ніж “нормандський формат” або Мінський процес.

А директор Центру близькосхідних досліджень Ігор Семиволос каже, що американські війська не стануть вплутуватися в нову війну в Афганістані. І це може говорити про те, що для Білого дому важливо стримувати Росію і посилювати свій вплив в Європі, в тому числі і в Україні. І тепер у Вашингтона є для цього більше ресурсів.

Він також говорить, що Афганістан відверне увагу Кремля від України, що призведе до стабілізації ситуації на Донбасі:

“Ніхто не вірить, що таліби будуть дотримуватися своїх обіцянок. Центральній Азії буде складніше зараз. Росіяни також будуть змушені більше уваги приділяти цьому регіону. Вкладати більше ресурсів в безпеку цих регіонів, що для нас не так вже й погано – коли наш ворог змушений витрачати додаткові ресурси “.

Окрема проблема – приток мігрантів, який може торкнутися не тільки країни Євросоюзу, а й України.

Раніше повідомлялося , що Росія готується до переговорів з главою політичного офісу «Талібану» Абдул Гані Барадара в Досі. І це при тому, що офіційно Кремль називає талібів терористичною організацією.

Як повідомлялося раніше, жителі Афганістану продовжують штурмувати аеропорт Кабула після того, як до влади прийшли терористи «Талібану». Дійшло до того, що люди чіпляються за шасі літаків і розбиваються на смерть.

 

Джерело: Народна Правда