Населення в паніці біжить, десятки країн погодилися прийняти людей: що зараз відбувається в Афганістані

Населення в паніці біжить, десятки країн погодилися прийняти людей: що зараз відбувається в Афганістані
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

Терористичний рух «Талібан» дійшов до Кабула – столиці Афганістану. Останніми місяцями таліби активно завойовували провінції і великі міста країни, і 15 серпня вони заявили, що взяли під контроль Кабула. Щоб уникнути кровопролиття президент Афганістану Ашраф Гані погодився піти у відставку і покинути країну.

Що відбувається зараз в Афганістані?

Після того, як таліби увійшли в Кабул, багато країн почали евакуювати співробітників своїх посольств.

Увечері 15 серпня аеропорт Кабула перестав приймати і відправляти регулярні комерційні рейси, дозволені польоти тільки військової авіації. В аеропорту і біля нього зібралися люди, які хочуть полетіти з Афганістану.

Таліби закликали місцевих жителів не виходити з будинків, але після того, як з країни виїхав президент, люди почали готуватися до гіршого. Так в аеропорту Кабула сталася тиснява – тисячі людей хочуть терміново покинути країну. ЗМІ повідомляють, що після того, як натовп прорвався на льотне поле аеропорту, американські військові відкрили попереджувальні постріли в повітря. У соцмережах пишуть про загиблих в результаті тисняви.

Більше 60 країн і Євросоюз виступили зі спільною заявою з вимогою безперешкодно випустити з Афганістану всіх, хто захоче виїхати з країни після захоплення влади «Талібаном».

«Афганцям і громадянам інших країн, які хочуть виїхати, має бути дозволено це зробити. Дороги, аеропорти і прикордонні переходи повинні залишатися відкритими, необхідно підтримувати спокій », – йдеться в заяві. Автори листа також зазначають, що ті, хто знаходиться при владі, несе відповідальність за захист життя і власності людей, а також повинні негайно відновити безпеку і громадський порядок. «Афганський народ заслуговує на те, щоб жити в безпеці і з гідністю. Ми в міжнародному співтоваристві готові їм допомогти», – йдеться в листі, який опубліковано на сайті Держдепартаменту США.

Заяву підписали в тому числі: США, Канада, Євросоюз і його члени, Україна, Грузія, Катар, Ємен, а також країни Африки і Латинської Америки.

Уже відомо, що Україна евакуювала 30 своїх громадян з Афганістану. За словами президента країни Володимира Зеленського, через зростання насильства в Афганістані Україна активізує зусилля для безпечного повернення своїх громадян додому.

 

Джерело: Народна Правда