“Князь Володимир об’єднав хрещенням – Варфоломій розділяє Томосом!”: віряни виступили проти приїзду патріарха Варфоломія до Києва

”Князь Володимир об’єднав хрещенням – Варфоломій розділяє Томосом!”: віряни виступили проти приїзду патріарха Варфоломія до Києва
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про чиновників

Віряни канонічної Української православної церкви виступили проти приїзду Константинопольського патріарха Варфоломія до Києва на День Незалежності. Відео масових мітингів із різних міст України з’явилися в Інтернеті.

На думку вірян, зараз Україна переживає другий церковний розкол за останні 30 років – вірян знову позбавляють права молитися й відвідувати храми, відновлені їхніми предками, а особисту відповідальність за те, що відбувається, несе патріарх Варфоломій:

“Саме його політичне рішення дати Томос спровокувало хвилю релігійних конфліктів і захоплень храмів. Вже тисячі людей постраждали, сотні отримали каліцтва й травми”, – розповідають пастирі УПЦ.

Віряни в усіх куточках України провели серію акцій, на яких зажадали припинити церковні конфлікти й виступили проти візиту патріарха Варфоломія до Києва на День Незалежності. Зокрема, участь у багатолюдних акціях протесту взяли парафіяни Свято-Успенської Києво-Печерської лаври, Свято-Успенської Почаївської лаври, Свято-Успенської Святогірської лаври, Свято-Троїцького Іонинського монастиря в Києві, Софронієво-Молченської Печерської пустині та ін.

Під час акцій віряни зверталися до патріарха Варфоломія із закликами: “Руки геть від святих лавр!”, “Святий князь Володимир, захисти нас від Варфоломія!”, “Патріарх Варфоломій! Ми, православні України, Вас не чекаємо!”, “Князь Володимир об’єднав хрещенням – Варфоломій розділяє Томосом!”, “Немає дискримінації УПЦ!”.

“Варфоломій веде велику політичну гру. Він вважає, що може вершити долі не тільки вірян, а й цілих держав”, – вважають представники УПЦ. “Цей експеримент триває вже два роки. Він супроводжується тотальним переслідуванням вірян Української православної церкви. Але посіяні Варфоломієм насильство, погрози й схвалювані захоплення церков не змусили вірян УПЦ відвернутися від своїх храмів, братів і сестер. Вони захищають віру й попереджають усіх про темні наміри Варфоломія”, – зазначають віряни.

Показово, що Варфоломій з’явиться в Україні саме в той день, коли у Франції стався масштабний релігійний конфлікт, який отримав назву “Варфоломіївська ніч”. Тисячі вірян Української православної церкви закликають не повторювати помилки минулого й не перетворювати Україну на територію міжконфесійних і релігійних конфліктів.

Нагадаємо, що в перші дні Успенського посту на території всієї України віряни провели масові акції проти приїзду в Україну єпископа Константинопольського патріархату Варфоломія.

Зокрема, парафіяни УПЦ заявили про фізичне й моральне насильство з боку ПЦУ, підконтрольної Константинопольському патріархату. Перехід церков під контроль ПЦУ, стверджують парафіяни УПЦ, не є мирним і добровільним – він відбувається насильно й більше нагадує рейдерство.

“Князь Володимир об’єднав хрещенням – Варфоломій розділяє Томосом!”: віряни виступили проти приїзду патріарха Варфоломія до Києва

Джерело: Народна Правда