Податкова амністія для українців: як “відбілити” свої кошти

Податкова амністія для українців: як “відбілити” свої кошти
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

У зв’язку з оголошеним стартом податкової амністії в Україні, Нацбанк прояснив деякі питання, що стосуються нових рахунків фізосіб для добровільного декларування коштів. Вже з 1 вересня на ці рахунки можна буде перевести кошти в гривні і у валюті, до сих пір зберігалися на рахунках із спеціальним режимом використання.

Податкова амністія або одноразове добровільне декларування активів триватиме з 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року.

Особи, які планують задекларувати цінності, повинні звернутися до банку, після чого той відкриє поточний рахунок для розміщення капіталу в гривні, в валюті або в банківських металах.

Після того, як будуть перевірені джерел походження коштів, активи можна буде перевести на інший банківський рахунок, зняти з рахунку, використовувати спеціальний рахунок як звичайний поточний рахунок фізособи.

Нагадаємо, об’єктом добровільного декларування можуть бути безготівкові валютні цінності (банківські метали, кошти в гривні і у валюті), нерухомість, земля, транспортні засоби, предмети мистецтва та антикваріату, ювелірні вироби.

А з валютних цінностей, на рахунках в банках, а з також з рухомого і нерухомого майна в Україні збір при добровільному декларування становить 5%.

Як ми вже розповідали раніше, Кабмін готує для внесення до Верховної Ради законопроект про так званих непрямих методів податкового контролю – податкова зможе уточнювати походження коштів, спрямованих на придбання цінних активів.

Також нагадуємо, систематичне отримання грошей на рахунок фізичної особи за товари – ознака господарської діяльності. Якщо така діяльність здійснюється без держреєстрації, за неї покладається штраф до 85 тисяч гривень.

Джерело: Народна Правда