Вибори президента: за кого зараз би проголосували українці

Вибори президента: за кого зараз би проголосували українці
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Якби вибори президента України відбулися в кінці липня – початку серпня, то в першому турі переміг би Володимир Зеленський – його готові підтримати 27,7% опитаних українців (тих, хто буде голосувати і визначився з вибором). При цьому Петра Порошенка підтримають тільки 14,9% респондентів.

Про це свідчать дані опитування Соціологічної групи “Рейтинг”.

На третьому місці знаходиться Юрій Бойко з результатом 10,5%. Далі йдуть: Юлія Тимошенко – 9,7%, Ігор Смешко – 6,6%, Євген Мураєв – 5,6%, Володимир Гройсман – 5,1%.

Соціологи відзначають, що серед “покоління незалежності” кожен другий з тих, хто визначився з вибором, вибирає Володимира Зеленського. Серед таких українців рейтинг Зеленського більш ніж в чотири рази вище, ніж у Порошенка.

Вибори президента: за кого зараз би проголосували українціВибори президента: за кого зараз би проголосували українці

Велика частина українців (54%) вважають , що найбільш бажаним типом державного устрою для України є демократія. Ще 19,6% вважають, що за певних обставин авторитарний режим може бути кращим, ніж демократичний.

Більшість українців (70%) не згодні з твердженням російського президента Володимира Путіна про історичну єдність росіян і українців.

Опитування Центру Разумкова показало, що 68% українців довіряють Збройним силам України, 64% – волонтерам і церкви (63,5%). Найменше українці довіряють російським ЗМІ, чиновникам, Верховній Раді та судам.

Як повідомлялося раніше, дві третини українців (67,1%) вважають себе бідними, 31,9% кажуть, що вони не бідні, але й не середній клас. Про це свідчать дані вибіркового обстеження умов життя домогосподарств за 2020 рік Державної служби статистики.

А дані опитування Research & Branding Group показують, що переважна більшість (81%) українців вважають себе патріотами. При цьому кожен десятий (12%) не любить свою країну.

Джерело: Народна Правда