44% українців не вірять, що Крим повернеться до складу України

44% українців не вірять, що Крим повернеться до складу України
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

61% українців вважають, що окупований Крим в майбутньому повинен входити до складу України. При цьому 44% опитаних людей вважають, що це малоймовірно або взагалі неможливо, тільки 43% вважають, що так чи інакше півострів повернеться до складу України.

Про це свідчать дані опитування Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова.

Соціологи відзначають, порівняно з 2016 роком кількість людей, які вірять в повернення Криму зменшилася на 11%. Крім того, на 7% збільшилася кількість тих, хто вважає неможливим повернення території. Основною причиною, по якій повернути Крим неможливо, відзначають українці, є: військова присутність Росії на півострові, негативне ставлення до України з боку жителів півострова, тривалість окупації Росією.

Зараз 10% опитаних українців вважають, що Крим повинен бути незалежним державним утворенням.

Нагадаємо, соціологічне опитування групи “Рейтинг” показав, що більше половини українців (51%) підтримують відновлення смертної кари в Україні. Проти неї виступають 45% жителів країни.

Опитування соціологічної групи «Рейтинг» показує , що переважна більшість українців хочуть, щоб Україна була частиною Європейського Союзу і Північноатлантичного Альянсу – членство в ЄС підтримують 64% опитаних, єднання з НАТО – 54%.

Інше опитування цієї ж організації показує , що 32% українців жалкують про розпад Радянського Союзу, не шкодують про це 61%.

Якби вибори президента України відбулися в кінці липня – початку серпня, то в першому турі переміг би Володимир Зеленський – його готові підтримати 27,7% опитаних українців (тих, хто буде голосувати і визначився з вибором). При цьому Петра Порошенка підтримають тільки 14,9% респондентів.

Велика частина українців (54%) вважають , що найбільш бажаним типом державного устрою для України є демократія. Ще 19,6% вважають, що за певних обставин авторитарний режим може бути кращим, ніж демократичний.

Більшість українців (70%) не згодні з твердженням російського президента Володимира Путіна про історичну єдність росіян і українців.

Опитування Центру Разумкова показало, що 68% українців довіряють Збройним силам України, 64% – волонтерам і церкві (63,5%). Найменше українці довіряють російським ЗМІ, чиновникам, Верховній Раді та судам.

Як повідомлялося раніше, дві третини українців (67,1%) вважають себе бідними, 31,9% кажуть, що вони не бідні, але й не середній клас. Про це свідчать дані вибіркового обстеження умов життя домогосподарств за 2020 рік Державної служби статистики.

А дані опитування Research & Branding Group показують, що переважна більшість (81%) українців вважають себе патріотами. При цьому кожен десятий (12%) не любить свою країну.

Джерело: Народна Правда