Українці мріють про здоров’я і зарплату, при цьому кар’єрою не цікавляться: опитування

Українці мріють про здоров’я і зарплату, при цьому кар’єрою не цікавляться: опитування
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Переважна більшість українців (58%) мріє мати міцне здоров’я, ще 41% – гарну зарплату і пенсію.

Про це свідчить опитування, яке провела соціологічна група «Рейтинг».

Виявилося, що українці мріють про міцне здоров’я, адже хороший фізичний стан – це одна з базових потреб людини. Соціологи не виключають, що пандемія, яка є загрозою здоров’ю, могла вплинути на актуалізацію цього показника.

На другому місці в списку мрій – підвищення зарплат і пенсій (41%). Соціологи відзначають, для бідних це мрія №1, для них вона навіть важливіша за здоров’я. Мрія про дітей і онуків – на третьому місці (40%).

Про великий будинок і подорожі мріють тільки 16-17% опитаних. Тільки 10% українців мріють про кар’єру. При цьому, що цікаво, найбільше таких (45%) – серед молодих жінок віком 16-24 років. Серед жінок 25-30 років таких вполовину менше (21%), оскільки з’являється ще мрія про дітей і сім’ю.

Подорожі, спорт, здоровий спосіб життя, музика і саморозвиток найцікавіші українцям – ці сфери вибрали від чверті до третини респондентів. Менше українців цікавить мода (всього 3%), не надто привертають увагу релігія, історія, політика (8-9%). Помірний рівень інтересу з екології, кулінарії, технологій, економіки і кіно (12-19%).

Нагадаємо, соціологічне опитування групи “Рейтинг” показав, що більше половини українців (51%) підтримують відновлення смертної кари в Україні. Проти неї виступають 45% жителів країни.

Опитування соціологічної групи «Рейтинг» показує , що переважна більшість українців хочуть, щоб Україна була частиною Європейського Союзу і Північноатлантичного Альянсу – членство в ЄС підтримують 64% опитаних, єднання з НАТО – 54%.

Інше опитування цієї ж організації показує , що 32% українців жалкують про розпад Радянського Союзу, не шкодують про це 61%.

Якби вибори президента України відбулися в кінці липня – початку серпня, то в першому турі переміг би Володимир Зеленський – його готові підтримати 27,7% опитаних українців (тих, хто буде голосувати і визначився з вибором). При цьому Петра Порошенка підтримають тільки 14,9% респондентів.

Велика частина українців (54%) вважають , що найбільш бажаним типом державного устрою для України є демократія. Ще 19,6% вважають, що за певних обставин авторитарний режим може бути кращим, ніж демократичний.

Більшість українців (70%) не згодні з твердженням російського президента Володимира Путіна про історичну єдність росіян і українців.

Опитування Центру Разумкова показало, що 68% українців довіряють Збройним силам України, 64% – волонтерам і церкві (63,5%). Найменше українці довіряють російським ЗМІ, чиновникам, Верховній Раді та судам.

Як повідомлялося раніше, дві третини українців (67,1%) вважають себе бідними, 31,9% кажуть, що вони не бідні, але й не середній клас. Про це свідчать дані вибіркового обстеження умов життя домогосподарств за 2020 рік Державної служби статистики.

А дані опитування Research & Branding Group показують, що переважна більшість (81%) українців вважають себе патріотами. При цьому кожен десятий (12%) не любить свою країну.

Джерело: Народна Правда