Які фінансові операції підлягають фінансовому моніторингу та в якому розмірі

Які фінансові операції підлягають фінансовому моніторингу та в якому розмірі
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

В Україні з 1 вересня планують запустити «податкову амністію». У зв’язку з цим податківці нагадують, що під фінансовий моніторинг потрапляють порогові фінансові операції і підозрілі фінансові операції.

Головне управління ДПС у Хмельницькій області повідомляє , що перевірка буде здійснюватися відповідно до п 67 п. 1 ст. 1 Закону України від 6 грудня 2019 № 361-IX “Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдженню зброї масового знищення».

Що таке порогова фінансова операція – сума, на яку здійснюється кожна із них, дорівнює чи перевищує 400 тис. грн. (для суб’єктів господарювання, які проводять лотереї та/або азартні ігри, – 55 тис. грн.) або дорівнює чи перевищує суму в іноземній валюті, банківських металах, інших активах, еквівалентну за офіційним курсом гривні до іноземних валют і банківських металів 400 тис. грн. на момент проведення фінансової операції (для суб’єктів господарювання, які проводять лотереї та/або азартні ігри, – 55 тис. грн.), за наявності однієї або більше таких ознак:

  • зарахування або переказ коштів, надання або отримання кредиту (позики), здійснення інших фінансових операцій у разі, якщо хоча б одна із сторін – учасників фінансової операції має відповідну реєстрацію, місце проживання чи місцезнаходження в державі (юрисдикції), що не виконує чи неналежним чином виконує рекомендації міжнародних, міжурядових організацій, задіяних у сфері боротьби з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванням тероризму чи фінансуванням розповсюдження зброї масового знищення (в тому числі дипломатичне представництво, посольство, консульство такої іноземної держави), або однією із сторін – учасників фінансової операції є особа, яка має рахунок у банку, зареєстрованому в зазначеній державі (юрисдикції);
  • фінансові операції політично значущих осіб, членів їх сім’ї та/або осіб, пов’язаних з політично значущими особами;
  • фінансові операції із переказу коштів за кордон (в тому числі до держав, віднесених Кабінетом Міністрів України до офшорних зон);
  • фінансові операції з готівкою (внесення, переказ, отримання коштів) (п. 1 ст. 20 розд. ІІІ Закону № 361).

Фінансові операції або спроба їх проведення незалежно від суми, на яку вони проводяться, вважаються підозрілими, якщо суб’єкт первинного фінансового моніторингу підозрює або має достатні підстави для підозри, що вони є результатом злочинної діяльності або пов’язані з фінансуванням тероризму або розповсюдження зброї масового знищення.

Нагадаємо, в Україні рівень тіньової економіки один з найвищих в Європі, в зв’язку з цим Кабінет міністрів розробляє нові правила контролю доходів і витрат платників податків – українці з «тіньовими» зарплатам відповідатимуть за порушення перед податковою.

У зв’язку з оголошеним стартом податкової амністії в Україні Нацбанк прояснив деякі питання, які стосуються нових рахунків фізосіб для добровільного декларування коштів. Вже з 1 вересня на ці рахунки можна буде перевести кошти в гривні і у валюті, до сих пір зберігалися на рахунках із спеціальним режимом використання.

Джерело: Народна Правда