День прапора: історія створення важливого патріотичного свята в Україні

Вперше синьо-жовтий стяг як національний прапор підняли в 1848 року українці Галичини

День прапора: історія створення важливого патріотичного свята в Україні
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Щороку 23 серпня українці відзначають День Державного Прапора України. Це одне з найголовніших свят української державності заснував в 2004 році президент  Леонід  Кучма, видавши відповідний указ.

Але, як пише НАРОДНА ПРАВДА, історія жовто-синього українського стяга сягає у глибину століть.

Loading...

Сучасний український прапор походить від герба Галицько-Волинського князівства – золотого лева в синьому тлі, який з’явився в другій половині XIII століття. Про те, що поєднання синьо-жовтих кольорів властиве Україні, свідчить той факт, що Данило Галицький, засновуючи на честь свого сина Лева місто Львів (перша згадка 1256 р.), подарував його жителям герб, на якому зображено золотого лева на синьому тлі.

Перше  документальне підтвердження  використання жовтого та синього кольорів як державної символіки датується 22 березня 1918 року, коли Центральна Рада прийняла Закон, яким затвердила поєднання жовтого і блакитного кольорів як прапору Української Народної Республіки.

Після провалу путчу в Москві 23 серпня 1991 року  окремі народні депутати внесли жовто-блакитний український прапор до сесійної зали парламенту.

28 січня 1992 року Верховною Радою України був прийнятий закон про Державний Прапор України. Наразі існує багато тлумачень кольору нашого прапору. Поширеним є трактування синього як символу мирного неба, а жовтого – символу пшениці, а тому мирної праці та достатку.

У 2009 році президент Віктор Ющенко започаткував щорічну офіційну церемонію підняття прапора 23 серпня по всій Україні. В цей день  на честь Дня Державного Прапора проводять   урочисті заходи.

Сьогодні також відбудеться  церемонія урочистого підняття Державного Прапора України біля будівлі Київської міської ради та в районах Києва.

Крім того, у Києві планується встановлення національного рекорду «найдовший Державний Прапор України» – жовто-блакитний стяг розтягнуть від Харківської площі до перетину проспекту Бажана та вул. Лариси Руденко.


Як розповідала НАРОДНА ПРАВДА,   цьогоріч на військовому параді до Дня Незалежності вперше покажуть ряд новинок озброєння. Мова йде про високоточну система залпового вогню “Вільха”, оперативно-тактичний комплекс “Сапсан”, автоматизовану реактивну систему “Верба”, самохідну гаубицю “Богдана”.

А ДП “Укроборонпром” розробив ряд нових систем для підвищення ефективності української артилерії, які українські зброярі продемонструють 24 серпня  на військовому параді до Дня Незалежності.

Джерело: Народна Правда