“Дельта” косить молодих: що відбувається з COVID в Україні

”Дельта” косить молодих: що відбувається з COVID в Україні
Автор Желізняк Олександр в Коронавірус/Новини

В Україні зростає захворюваність і смертність від штаму коронавірусу “Дельта”. Уже відомо, як мінімум, про 3 жертви.

Про це йдеться в матеріалі Обозревателя.

27 липня в Києві від індійського штаму помер чоловік. За даними НСЗУ, це був лікар, який в останні місяці не виїжджав за кордон. У нього були супутні захворювання. Припускають, що заразитися він міг або на роботі, або в побуті.

На початку серпня в Житомирській області від Дельти помер ще один пацієнт. В обласному лабораторному центрі повідомляють, що всього виявлено 20 випадків індійського штаму. Двоє пацієнтів приїхали з Туреччини і Росії.

Днями в Тернопільській області від нового штаму померла 48-річна жителька села Копичинці, яка нещодавно повернулася з Великобританії. Уже вдома вона відчула себе погано, її госпіталізували, але врятувати не змогли. Також заразилися її рідні і близькі, з якими вона спілкувалася після приїзду.

Нагадаємо, в Україні в останні тижні зростає число тих, хто заразився саме індійською версією COVID-19 і мова йде тільки про офіційно підтверджених випадків.

Головний лікар Львівської обласної інфекційної лікарні Сергій Федоренко каже, що зараз до них надходять пацієнти в основному зі штамом Дельта. У людей спостерігається двостороннє запалення легень і затяжний  перебіг хвороби: “В основному – це молоді люди, віком 32-45 років. Літніх пацієнтів, як ми спостерігали під час першої та другої хвиль, зараз практично немає”.

За словами головного лікаря, основними причинами зростання захворюваності зараз є міграційні процеси: люди їздять на відпочинок, повертаються, також українці виїжджають за кордон на заробітки, в тому числі і в ті країни, де зараз бушує Дельта.

Як повідомлялося раніше , новий спалах COVID-19, викликана штамом «Дельта» прогнозується експертами восени. Іншими словами, Україні знову загрожує локдаун.

В Україні вже процвітає чорний ринок підроблених сертифікатів про вакцинацію проти COVID-19. Покупців не зупиняє навіть те, що липовий сертифікат про вакцинацію може зіграти поганий жарт з його власником, адже на кордоні можуть зажадати електронну версію довідки.

Джерело: Народна Правда