Коли в Україні через штам “Дельта” оголосять локдаун

Коли в Україні через штам “Дельта” оголосять локдаун
Автор Желізняк Олександр в Карантин в Україні/Коронавірус/Новини

Новий спалах COVID-19, викликаний штамом “Дельта” прогнозується експертами восени. Іншими словами, Україні знову загрожує локдаун.

Лікарі різних країн відзначають, що головну загрозу для людства зараз представляє штам “Дельта” – він спровокував хвилю захворюваності в Індії, охопив Європу, перейшов в Північну і Південну Америки. В Україні “Дельту” вже також фіксують. Одночасно з цим вже не перший тиждень зростає рівень захворюваності – щодня понад 1000 хворих. Напередодні в одеському таборі “Молода гвардія” стався спалах, “Дельту” фіксували як у дорослих, так і у дітей.

Центр по контролю і профілактиці захворювань в США перевірив ступінь заразність штаму коронавірусу Дельта. Виявилося, що Дельта легше передається (COVID-19 порівнювали з коронавірусами MERS, SARS, а також Ебола, застудою, сезонний грип і вітрянкою).

Президент Асоціації анестезіологів, професор Сергій Дубров каже, що зараз в Україні далеко не всі випадки зараження проходять секвенування на різновид штаму.

Експерти відзначають, українці в більшості своїй не поспішають вакцинуватися, тому локдауну не уникнути. Хоча в уряді обіцяють розглянути можливість його пом’якшення для тих, хто вакцинувався.

Керівник Центру економіки охорони здоров’я Київської школи економіки Юрій Ганіченко раніше відзначав , що вже зараз критична ситуація із захворюваністю фіксується в 16 областях.

Співзасновник Українського центру охорони здоров’я Павло Ковтонюк допускає, що сплеск епідемії можливий або вже у вересні, або трохи пізніше – в жовтні-листопаді, пише РБК-Україна.

Головний санітарний лікар Ігор Кузін вважає, що епідемія в країні розвивається за сценарієм 2020 року. За його оцінкою, сплеск заражень можливий приблизно в жовтні-листопаді. Хоча міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко днями заявив, що найбільше зростання випадків “ковіда” очікується в зимовий період.

“Не дивлячись на те, що країна все ще залишається в “зеленій” зоні, вже є перевищення рівня захворюваності в деяких областях. МОЗ очікує пікові навантаження приблизно в жовтні. Деякі вчені прогнозують сплеск на вересень-жовтень. Дані ЄС і ВООЗ збігаються з цими термінами “, – розповів виданню глава парламентського комітету з питань здоров’я нації Михайло Радуцький.

За його словами, влада в цілому і МОЗ зокрема готуються до того, що значне погіршення ситуації буде вже в вересні-жовтні.

“Але чим так підступний цей варіант “Дельта”? Він в 3-4 рази більше контагіозний ніж альфа-штам. Поступове зростання випадків зараз в умовах ігнорування вакцинації і протиепідемічних норм призведе до того, що подальший приріст буде набагато більш інтенсивний. Це будуть вже не сотні випадків на добу, а тисячі. Ймовірно, що у вересні-жовтні ми будемо на піку”, – зазначив Сергій Дубров.

Джерело: Народна Правда