Україна може зупинити “Північний потік-2”: подробиці

Україна може зупинити “Північний потік-2”: подробиці
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

“Нафтогаз” намагається зупинити сертифікацію “Північного потоку-2“, без якого запустити газопровід в обхід України не вдасться.

Україна працює над тим, щоб сертифікація “Північного потоку-2” була визнана не відповідною вимогам законодавства ЄС, розповів Обозревателю директор з інтегрованих комунікацій “Нафтогаз України” Максим Білявський.

Loading...

Для цього можуть використовувати одну з наступних причин:

  • Модель управління “Північним потоком-2” порушує Третій енергетичний пакет. Оператор не відокремлений від материнської компанії російського “Газпрому”.
  • Юридична адреса – Швейцарія, а під час сертифікації повинні перевірити безпеку поставок енергоносіїв для Європейського Союзу.
  • Запуск газопроводу посилить позиції “Газпрому” і призведе до дискримінації.

Видання Spiegel з посиланням на власні джерела повідомляє, що уряд Німеччини розробив кілька варіантів компенсації для України, якщо вона втратить роль транзитера в разі запуску “Північного потоку-2”.

Зокрема, це:

  • допомога в будівництві “зелених” електростанцій і збуті цієї електроенергії;
  • інвестиції в модернізацію нашої ГТС;
  • співробітництво в сфері досліджень водню.

Керівник програм аналітичного центру DiXi Group Роман Ніцович каже, що всі ці пропозиції – не рівноцінні транзиту, адже прибуток від транзиту ми втрачаємо вже зараз, а відшкодування пропонують лише у віддаленій перспективі:

“Кажуть про водневу енергетику, інші речі. Але вони ще в західних економіках не стали промисловими технологіями, які показували б свою прибутковість і були масштабовані. Це великі промислові проекти, але пілотні”.

Нагадуємо, Вищий земельний суд Дюссельдорфа 25 серпня ухвалив рішення за скаргою “Північного потоку-2” на Федеральне мережеве агентство Bundesnetzagentur. Оператор газопроводу програв справу про звільнення від вимог газової директиви ЄС.

Як повідомлялося раніше, газопровід «Північний потік – 2» буде добудований в серпні 2021 року , а перший пуск газу, можливо, здійснять до кінця року.

Джерело: Народна Правда
загрузка...