28 серпня в Україні: яке сьогодні свято

Свої іменини святкують: Микита, Максим, Степан і Йосип

28 серпня в Україні: яке сьогодні свято
Автор Романова Марі в Новини/Соціальна правда

Сьогодні, 28 серпня відзначається Успіння Пресвятої Богородиці, а наші предки святкували Спожинки.

НАРОДНА ПРАВДА зібрала цікаву інформацію про цей день.

Loading...

Успіння Пресвятої Богородиці

Повністю свято називається Свято Успіння (кончини) Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії. Цей день – одне з дванадцяти головних свят Православної церкви. Його передує суворий Успенський піст. Сьогодні у всіх православних храмах проходять урочисті богослужіння. Католицька церква також святкує Успіння Пресвятої Богородиці, яке називається – Assumption of Mary, але не сьогодні, а 15 серпня.

За  святим письмом, після вознесіння Господа Матір Божа залишалася під опікою апостола Івана Богослова, а в його відсутність жила в будинку його батьків біля гори Оливної. Обставини Успіння Божої Матері відомі в православній церкві від апостольських часів. У текстах говориться, що пречисте тіло Божої Матері було поховано на сімейному кладовищі. З самого поховання, християни благоговійно шанували труну Матері Божої і влаштували на тому місці храм. У храмі зберігалися дорогоцінні пелени, якими було повито пречисте й пахуче тіло.

Успіння Пресвятої Богородиці відбувається після Успенського посту, який триває з 14 по 27 серпня, і який в народі ще називали спожинками (або госпожинками) – Успіння знаменувало собою завершення збирання врожаю (спожинати означало дожинати).

28 серпня в Україні: яке сьогодні свято

Спожинки

У кінці серпня закінчувалася жнива, збирання і переробка врожаю пшениці, ячменю, проса та інших зернових культур, а також заготівля насіння на майбутній сезон. Звідси і назва свята. В цей день слов’яни жали мовчки, вони не хотіли турбувати дух поля, який, як вважалося, переселяється в нього.

Також у цей день відзначається:

  • День оголошення Чорногорії королівством,
  • Відкривається Венеціанський міжнародний кінофестиваль (Італія),
  • Томатина (Іспанія).

Нагадаємо, 27 серпня відзначали День Михея Тиховея.

Джерело: Народна Правда