30 серпня в Україні: яке сьогодні свято

Сьогодні іменини у Олексія, Дмитра, Іллі, Павла, Філіпа, Юліанни

30 серпня в Україні: яке сьогодні свято
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Сьогодні, 30 серпня, відзначається Міжнародний день жертв насильницьких зникнень. Крім того, сьогодні згадують священномученика Мирона Кизичеського і преподобного Аліпія, іконописця Печерського.

НАРОДНА ПРАВДА зібрала цікаву інформацію про цей день.

Міжнародний день жертв насильницьких зникнень

International Day of the Victims of Enforced Disappearances введений за рішенням Генеральної асамблеї ООН, яка в 2010 році висловила у своїй резолюції серйозну стурбованість тим, що у світі зростає кількість насильницьких зникнень людей (арешти, затримання та викрадення).

Насамперед подібні випадки асоціювалися з диктаторськими режимами, але сьогодні вони відбуваються в самих різних ситуаціях, особливо при внутрішніх конфліктах, як засіб політичного придушення опонентів.

Як відомо, проблемою насильницьких зникнень займається організація Amnesty International. Традиційно в цей день вона звертається до урядів країн із закликом зробити всі можливі кроки, спрямовані на викорінення такої практики.

Також 30 серпня православні згадують священномученика Мирона Кизичеського і преподобного Аліпія, іконописця Печерського. А за народним календарем День Мирона.

Часто на Мирона був вітряний день і починався листопад, який говорив про те, що скоро осінь. Сьогодні було прийнято допомагати вдовам, сиротам, всім знедоленим.

Крім того в цей день:

  • День Республіки Татарстан
  • День Конституції Республіки Казахстан
  • День архівіста Киргизстану
  • День перемоги в Туреччині
  • Фестиваль вина в Лімасолі

Нагадаємо, 29 серпня відзначався Міжнародний день дій проти ядерних випробувань, Горіховий Спас, а в Україні згадували загиблих в Іловайську в 2014 році.

А  28 серпня відзначали Успіння Пресвятої Богородиці, а наші предки святкували Спожинки.

Джерело: Народна Правда