Український спецназ провів зухвалу операцію, допомагаючи Канаді евакуювати людей з Афганістану

Український спецназ провів зухвалу операцію, допомагаючи Канаді евакуювати людей з Афганістану
Автор Романова Марі в Закордонна правда/Новини

Українські військові під час евакуаційної місії в Афганістані показали себе як люди з великим серцем, ставши ангелами-охоронцями для групи перекладачів, представників ЗМІ та правозахисників.

Про це пише The Globe and Mail.

Loading...

Люди, яких евакуювали зізналися, що приголомшені діями українських військових, адже все відбувалося через кілька годин після атаки смертника – через теракт в аеропорт перестали пускати афганців – лише іноземних громадян. Їх не змогли вивезти канадські і американські військові, а на допомогу прийшли українці.

Спецназ з України прибув в Кабул, там пішки вирушив на місцевий базар, де знайшов групу, яка очікувала вильоту, а потім супроводжував на мікроавтобуси в аеропорт.

«Вони прийшли на місцевий базар, щоб знайти нас. Вони сказали: “Україна?” ми сказали: “Так!”, і вони провели нас », – сказав один з евакуйованих Мохаммед Шаріф Шараф.

Український військовий транспортник вивіз 19 афганців і групу військовослужбовців з Кабула в сусідній Пакистан. З Ісламабаду група була доставлена до Києва, а звідти – до Канади.

Колишній посол Канади в Україні Роман Ващук розповів, що Київ погодився надати допомогу Канаді в її рятувальній місії, оскільки канадці раніше відчутно допомогли ЗСУ з бойовою підготовкою. Крім того, канадський уряд виділив близько 700 млн доларів на протидію російській агресії.

Американські війська перейшли до фінальної фази евакуації з Афганістану. Більше тисячі мирних жителів в аеропорту Кабула ще чекають вильоту.

Бойовики радикального руху “Талібан” розстріляли відомого в Афганістані народного співака. Його вбили через те, що він виконував пісні всупереч “новим законам” талібів, якими забороняється музика в країні.

Джерело: Народна Правда
загрузка...