Зарплата в Україні зросла: в яких регіонах заробляють найбільше

Зарплата в Україні зросла: в яких регіонах заробляють найбільше
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

У липні середня номінальна заробітна плата в Україні становила понад 14,3 тис. грн, що в 2,4 рази вище рівня мінімальної зарплати. У порівнянні з липнем минулого року вона зросла на 21,5%, реальна заробітна плата зросла на 10,2%.

Про це повідомляє Міністерство економіки.

За інформацією чиновників, поштовхом для зростання середньої зарплати стали активізація виробничої діяльності суб’єктів економічної діяльності, пожвавлення економіки і підвищення рівня мінімальної заробітної плати з 1 січня 2021 до 6 тис. грн.

За даними Держстату, позитивна тенденція щодо зростання заробітної плати в порівнянні з липнем минулого року спостерігалася у всіх видах економічної діяльності. Зокрема, найбільшими темпами – в сферах тимчасового розміщення та організації харчування (на 52,2%), охорони здоров’я та надання соціальної допомоги (30,5%), надання інших видів послуг (28,4%), мистецтва, спорту, розваг та відпочинку (27,8%), освіти (27,5%), транспорту, складського господарства, поштової та кур’єрської діяльності (27,2%).

За регіональною зрізу, середня зарплата зросла у всіх регіонах країни. Найбільше – в Закарпатській (24,4%), Хмельницькій (23,8%) і Волинській (23,7%) областях.

Найвищий рівень оплати у працівників сфери інформації та телекомунікацій – 24,9 тис. грн, фінансової і страхової діяльності – 24,5 тис. грн, державного управління і оборони; обов’язкового медичного страхування – 20,7 тис. грн, професійної, наукової і технічної діяльності – 19,2 тис. грн.

Найбільше заробляють жителі Києва (21 тис. грн), Донецькій (15,3 тис. грн), Київської (14,5 тис. грн) і Запорізької (14,1 тис. грн) областей.

Експерти порівняли зарплати українських вчителів з європейськими . Навіть самі «бідні» країни виплачують педагогам понад 1000 євро, в той час, як Україна – всього 210 євро.

Як показує соціологічне опитування, переважна більшість українців (58%) мріє мати міцне здоров’я, ще 41% – гарну зарплату і пенсію.

Джерело: Народна Правда
Теги: