Податкова амністія: в Кабміні пояснили, навіщо потрібен моніторинг

Податкова амністія: в Кабміні пояснили, навіщо потрібен моніторинг
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

З 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 проводитиметься добровільне одноразове декларування активів фізичних осіб, яке допоможе легалізувати доходи, отримані в “тіні”.

Про суть податкової амністії в інтерв’ю “Слово і діло” розповів міністр Кабінету міністрів Олег Немчінов.

За його словами, закон дозволяє людям не тримати гроші в умовному “загашнику”, а легалізувати їх і заплатити податок. Надалі громадянин може спокійно і законно користуватися цими грошима.

“Фактично, Міністерство фінансів спільно з Державною податковою службою зараз розробляє законопроект, що стосується моніторингу способу життя. Тобто, при купівлі великої нерухомості, дорогих авто і т.д., буде здійснено відповідний моніторинг. Наприклад, у державних службовців все платежі за покупки проходять через банк, який перевіряє декларацію і наявність в ній відповідних коштів”, – говорить міністр.

Немчинов зазначає, що моніторинг є у всіх європейських країнах, тому Україна повинна вийти на стандарти, розроблені Організацією економічного співробітництва і розвитку по боротьбі з розмиванням податкової бази. Гроші, що надходять до бюджету, будуть розподілятися на державні потреби.

“Якщо говорити про більш тривалу перспективу, то, фактично, легалізація таких ресурсів, зокрема, нерухомості, дасть можливість місцевим громадам отримувати податкові надходження за нерухомість, яка буде задекларована. Найголовніше, це дасть можливість підживити економіку, дасть синергетичний ефект для країни в тому плані, що ці кошти будуть вже обкладатися податком. Крім цього, активи будуть працювати не тільки на благо місцевих громад, а й України в цілому “, – резюмує Олег Немчінов.

Як повідомлялося раніше, Кабінет міністрів готує для внесення до Верховної Ради законопроект про так звані непрямі методи податкового контролю – податкова зможе уточнювати походження коштів, спрямованих на придбання цінних активів.

Раніше вже повідомлялося, що систематичне отримання грошей на рахунок фізичної особи за товари – ознака господарської діяльності. Якщо така діяльність здійснюється без держреєстрації, за неї покладається штраф до 85 тисяч гривень.

Джерело: Народна Правда