3 вересня в Україні: яке сьогодні свято

Іменини у Олександра, Єфрема, Ігнатія, Павла і Марфи

3 вересня в Україні: яке сьогодні свято
Автор Романова Марі в Новини/Соціальна правда

3 вересня, відзначається День Фадея. Наші пращури по цьому дню судили про погоду на найближчі дні.

НАРОДНА ПРАВДА зібрала цікаву інформацію про цей день.

Loading...

День Фалдея

Фадей – один з 70 апостолів, який не входив у число найближчих апостолів. Народився Фадей в місті Едессі (Сирія). Одного разу, прийшовши в Єрусалим на одне зі свят, Фадей почув, як проповідував Іоанн Предтеча. В результаті, Фадей вирішив прийняти від нього хрещення в водах річки Йордан. Пізніше Фадей зустрів і Ісуса і став його учнем. Після страти Христа і його Божественного воскресіння Фадей вирушив з проповіддю в Месопотамію і Сирію.

Багатьох людей йому вдалося навернути у віру в своєму рідному місті, і християнство в результаті прийняв навіть правлячий князь Авграй, а також кілька язичницьких жерців. Дуже часто проповіді Фадея  супроводжувалися чудесами. Наприклад, сам Авграй вилікувався від прокази, коли зустрівся з апостолом. Він дуже хотів нагородити Фадея, але той відмовився від усього і пішов проповідувати в інші міста. Опинившись в Вирите (зараз відомому, як Бейрут), Фадей заснував там церкву і після цього невдовзі помер.

Сьогодні, 3 вересня, у наших предків було прийнято прибирати льон, а жінки збиралися вечорами в будинку у якоїсь вдови, приносили з собою роботу і коротали час у бесідах і працях.

Предки говорили: “Якщо цей день ясний — варто очікувати такої ж погоди протягом ще чотирьох тижнів”.

Крім того, в цей день відзначають:

  • День незалежності Катару
  • День відкриття унікальності ДНК
  • День Національної армії Республіки Молдова
  • День руху незалежності в Тунісі
  • День народження бюстгальтера – в 1914 році його винайшла американка Мері Фелпс Джекобс.

3 вересня в Україні: яке сьогодні свято

Нагадаємо, 2 вересня в Україні відзначали День нотаріату. День нотаріату було засновано у 2010 році, згідно з Указом Президента України. З проханням ввести професійне свято до глави держави звернулася Українська нотаріальна палата, в якій перебуває близько 5 тисяч фахівців. Також у цей день за народним календарем День Самуїла.

Джерело: Народна Правда
загрузка...