Реанімації вже переповнені, а вакцинація ледь рухається: ситуація з COVID в Україні

Реанімації вже переповнені, а вакцинація ледь рухається: ситуація з COVID в Україні
Автор Желізняк Олександр в Коронавірус/Новини

Національна академія наук прогнозує новий спалах COVID-19 вже у вересні. Експерти відзначають, що станом на 2 вересня, в деяких областях України реанімації вже заповнені важкими пацієнтами, заповнюються відділення лікарень першої хвилі. В основному хворіють ті, хто не зробив вакцину.

Про це йдеться в матеріалі Обозревателя.

Зараз в лідери по захворюваності коронавірусом і заповнюваності лікарень вибилася Чернівецька область. За словами лікаря-інфекціоніста Ольги Кобевко, лікарні наповнюються важкими пацієнтами. Більшість з них не вакциновані:

“Причин тут кілька. У нас релігійний регіон і так склалося, що до закінчення Петрівського посту весілля не відзначають. А ось в серпні почалася пора весіль, різних гулянь. Збирається багато людей. Крім цього в області Московський патріархат провів численну Хресну ходу. Також збиралося багато людей на святкування Дня Незалежності 24 серпня. А оскільки у нинішнього штаму інкубаційний період короткий, менше двох тижнів, то зараз ми вже пожинаємо плоди”.

Серйозна ситуація спостерігається і в Івано-Франківській області. В обласній лікарні в реанімації зайняті всі ліжка хворими з COVID-19. Їх там 10, а пацієнтів 11.

Крім того, в області не дуже активно просувається вакцинація. Івано-Франківщина посідає третє місце з кінця за темпами отримання щеплень. Тут першу дозу отримали тільки 9,12% населення. Гірша ситуація тільки в Луганській та Волинській областях.

Раніше завідувач кафедри інфекційних хвороб Національного медичного університету імені О.О. Богомольця Ольга Голубовська повідомила , що сформувати колективний імунітет проти COVID-19 неможливо, а вакцинація потрібна, щоб підготувати людину до зустрічі з вірусом.

Американські дослідники встановили головну причину летальності при важких формах COVID-19.

В Японії підтвердили перший випадок інфікування штамом коронавірусу Дельта, який несе в собі відразу дві мутації. Одна з них аналогічна тій, що у випадку Альфа.

Джерело: Народна Правда