Російські паспорти отримали півмільйона українців – їх масово отримують не тільки жителі ОРДЛО

Російські паспорти отримали півмільйона українців – їх масово отримують не тільки жителі ОРДЛО
Автор Романова Марі в Новини/Політична правда

За період 2000-2021 років в російське громадянство перейшли понад півмільйона українців. Настільки велика цифра свідчить про те, що мова йде не тільки про жителів Донбасу.

Loading...

Про це напередодні повідомив аналітик Українського інституту майбутнього Ігар Тышкевіч.

Російські паспорти отримали півмільйона українців – їх масово отримують не тільки жителі ОРДЛО

Одночасно з цим видання “Телеграф” пише, що причиною масової зміни паспортів є трудова міграція. За даними видання, українці, які багато років поїхали на заробітки в Росію, змушені були платити посередникам, щоб прискорити процес легалізації та отримання громадянства. Але після 2019 року, коли вийшов указ Путіна про спрощений порядок роздачі паспортів на Донбасі, схема змінилася. Тепер трудовому мігранту в Росії легше приїхати в ОРДЛО, оформити там місцеву «корочку» і вже з нею йти в російську міграційну службу і подаватися на отримання громадянства.

Співрозмовники видання підтверджують: українцю в РФ оформити російське громадянство на загальних підставах складно і дорого. Процес традиційно затягується на два-три роки. Навіть спрощена процедура, введена в 2017 році, передбачає чотири етапи (отримання статусу претендента на притулок, реєстрація в програмі переселення, оформлення тимчасової посвідки на проживання і лише після цього громадянство). Тільки офіційні витрати могли скласти 20 тис. рублів. А в 2019 році з’явився обхідний шлях. Джерела стверджують, що на окупованому Донбасі російські паспорти роздають мало не централізовано, і процедура займає максимум три місяці.

У Львові Служба безпеки України у співпраці з правоохоронними органами США припинила діяльність угруповання , яке займалося виробництвом підроблених документів.

Глава МЗС РФ Сергій Лавров заявив , що жителі окупованого Донбасу з російськими паспортами “мають повне право” голосувати на виборах в Держдуму.

Джерело: Народна Правда