Тарифи на опалення і гарячу воду можуть злетіти на 80%

Тарифи на опалення і гарячу воду можуть злетіти на 80%
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Тарифи на опалення і гарячу воду в Україні в жовтні можуть зрости на 15-80%. Причина: зміняться ціни на газ для постачальників тепла і гарячої води.

Про це пише “Обозреватель”.

Loading...

Вартість газу займає до 80% у витратах на вироблення як тепла, так і гарячої води, а в травні Кабінет Міністрів скасував зобов’язання “Нафтогазу” продавати постачальникам цих послуг газ за зниженими тарифами.

Таким чином, підвищення тарифів на опалення і гарячу воду – неминуче. Так, за повідомленням КМДА, в Києві розцінки зростуть на 30-40%. При цьому, в інших містах зростання тарифів може бути більш значним.

Розцінки на опалення і гарячу воду варіюються в залежності від міста. Вони залежать від структури витрат, кількості споживачів, протяжності інфраструктури, технічного стану обладнання.

“Ціни на газ зросли, тому ці тарифи також будуть зростати. Іншого виходу немає. Питання тільки в тому, чи надовго? Зараз очікуваний діапазон становить від 30% до 70%. Може бути, ціни якось будуть стримуватися, але для цього потрібно дуже постаратися”, – зазначив Сергій Дяченко, керівник Бюро комплексного аналізу та прогнозування.

Максимальне зростання тарифів може торкнутися невеликих міст, тому що чим менше споживачів і обсягів споживаного тепла, тим вище тариф. Тому в маленьких містечках ціни можуть злетіти майже на 80%.

Газопостачальні компанії України оприлюднили місячні тарифи на газ для населення – ціни у вересні зросли, але річні тарифні плани при цьому не змінилися, і вони вигідніше.

Президент Володимир Зеленський підписав закон №3508-д, за яким планують списати близько 100 млрд грн боргів на ринку газу.

В Україні ввели сезонні тарифи на газ. За словами заступника голови «Асоціації постачальників енергоресурсів» Євгена Степанова, вони дозволять клієнтам рівномірно платити протягом всього року і за рахунок цього заощаджувати в опалювальний сезон до 40%.

Джерело: Народна Правда