Опалювальний сезон: що буде з тарифами на тепло і воду

Опалювальний сезон: що буде з тарифами на тепло і воду
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Українські міста вже готові до початку опалювального сезону на 80%, і в Кабінеті міністрів запевняють, що тарифи не зростатимуть – навіть ті, які встановлює місцева влада (вартість гарячої води та опалення).

Loading...

Про це заявив міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов, передає прес-служба відомства.

«Хочу підкреслити принципове завдання для нас усіх – тарифи для населення підвищуватися не повинні. Зі свого боку, держава готова підтримувати органи місцевого самоврядування та підприємства ТКЕ. Зокрема, триває робота над Законом 1639 про компенсацію різниці в тарифах. Ми регулярно проводимо наради з представниками регіонів, АМУ і НАК «Нафтогаз України», в контексті реформи», – підкреслив він.

Відзначимо, мова йде про закон, за яким борги газсбитів, облгазів і теплокомуненерго за газ “обнуляються”. З держбюджету на ці цілі виділять більше 100 млрд гривень.

Як відомо, рішення про початок опалювального сезону приймає місцева влада окремо в кожному населеному пункті. Завжди діє одне правило – опалення включають, якщо середньодобова температура повітря протягом 3 днів не перевищує 8 градусів.

Нагадаємо, газопостачальні компанії України оприлюднили місячні тарифи на газ для населення – ціни у вересні зросли, але річні тарифні плани при цьому не змінилися, і вони вигідніше.

Президент Володимир Зеленський підписав закон №3508-д, за яким планують списати близько 100 млрд грн боргів на ринку газу.

Джерело: Народна Правда