Послаблювати локдаун для вакцинованих не можна, – вчений

Послаблювати локдаун для вакцинованих не можна, – вчений
Автор Романова Марі в Коронавірус/Новини

Локдаун в Україні повинен бути однаковим для всіх категорій громадян – преференцій для вакцинованих проти COVID-19 громадян бути не повинно.

Таку заяву в коментарі Обозревателю зробив завідувач відділом загальної та молекулярної патофізіології Інституту фізіології імені Богомольця НАНУ, доктор медичних наук Віктор Досенко.

Loading...

“Епідеміологічні показники розраховані – кількість хворих в тому чи іншому регіоні і темпи приросту нових хворих”, – повідомив він. За словами вченого, саме на ці показники буде орієнтуватися МОЗ і уряд в цілому при прийнятті рішення про введення локдауна.

Відповідаючи на питання, чи повинні надаватися щепленим проти коронавірусу певні пільги при жорсткому карантині, наприклад, чи можуть їм дозволяти користуватися громадським транспортом і відвідувати торговельно-розважальні центри, Досенко зауважив, що це повинно бути виключено:

“Вакцинація не запобігає передачі вірусу. Людина не захворіє, але вона може бути інфікована і передати іншому, не вакциновані, людині цей вірус. Тому жодних преференцій для вакцинованих бути не повинно”.

“Якщо буде локдаун, значить, повинен бути локдаун для всіх, незалежно від вакцинації”, – резюмував він.

Як повідомлялося раніше, ефективність вакцин від COVID-19 знижується. Препарати, які сьогодні використовують у світі, розроблялися під так званий «уханьський» варіант, а вірусу для виживання потрібно мутувати.

Нагадаємо, Національна академія наук прогнозує новий спалах COVID-19 вже у вересні. Експерти відзначають , що за станом на 2 вересня, в деяких областях України реанімації вже заповнені важкими пацієнтами, заповнюються відділення лікарень першої хвилі. В основному хворіють ті, хто не зробив вакцину.

Джерело: Народна Правда