Чи можна робити щеплення різними вакцинами проти COVID: Комаровський дав чітку відповідь

Чи можна робити щеплення різними вакцинами проти COVID: Комаровський дав чітку відповідь
Автор Желізняк Олександр в Коронавірус/Новини

Локдаун в Україні через пандемію COVID-19 ніхто вводити не збирається.

Про це в ефірі телеканалу “Україна 24” повідомив заслужений педіатр Євген Комаровський.

“Ніхто тотальний локдаун, наскільки я розумію, зараз вводити не збирається. Єдине, що мене дивує – наприклад, я регулярно отримую запрошення взяти участь в якості лектора або спікера в різних заходах, і мені просто цікаво: сьогодні говорять, що з 15 вересня будуть обмеження, але купа народу орендує готелі, знімає будівлі, планує проведення форумів у жовтні “, – сказав доктор.

Комаровський обурився тим фактом, що зараз не можна нічого планувати.

“Вони що, не в курсі, може, треба голосніше про це говорити, щоб люди даремно гроші не витрачали, форс-мажорів потім не було? Ось це для мене незрозуміло”, – сказав доктор.

Окремо він відповів на питання, чи можна робити щеплення від COVID різними вакцинами. За його словами, краще все-таки пройти повний курс вакцинації продуктом однієї компанії:

«На сьогодні всі повинні розуміти, що бувають ситуації, коли вакцини закінчилися. Наш МОЗ на сьогодні дозволяє це (щепитися вакцинами виробництва різних компаній, – ред.) тільки тоді, коли немає можливості робити щеплення однієї і тієї ж вакциною. Хоча на сьогодні вже є дослідження, що після векторних вакцин дуже добре працюють мРНК-вакцини, після мРНК комбінації мРНК з векторною теж працюють. Коротше кажучи, можна, але кожне таке поєднання – це окреме питання, на нього купа варіантів відповідей, і ви не повинні про це думати».

«Ви повинні прагнути до того, щоб пройти повноцінний курс вакцинації стандартною однією вакциною. Хоча б тому, що для конкретної вакцини є певні інтервали. Наприклад, AstraZeneca. Спочатку її вводили з інтервалом в 4 тижні, потім, в процесі дослідження, з’ясувалося, що люди, яким друга доза введена через 12 тижнів, мають ідеальний варіант імунітету, і саме ця рекомендація стала поширюватися. І на сьогодні, коли ви, наприклад, використовуєте AstraZeneca – а через якийсь час вводити мРНК-вакцину, через 4 тижні або 12? Не для кожного варіанту відповіді проведені дослідження. Однозначної відповіді немає», – додав лікар.

Головний санітарний лікар України Ігор Кузін заявив, що карантин в Україні посилюють, вже найближчим часом повернуть «жовту» зону епідеміологічної небезпеки.

Завідувач відділом загальної та молекулярної патофізіології Інституту фізіології імені Богомольця НАНУ, доктор медичних наук Віктор Досенко каже, що локдаун в Україні повинен бути однаковим для всіх категорій громадян – преференцій для вакцинованих від COVID-19 громадян бути не повинно.

 

Джерело: Народна Правда