Курс на потепління: якою буде погода в Україні до кінця вересня

Курс на потепління: якою буде погода в Україні до кінця вересня
Автор Романова Марі в Новини/Погода

Після нічних заморозків на ґрунті та різкого похолодання, погода візьме курс на потепління. Майже до кінця вересня буде тепло, опадів буде небагато. В цілому критично низьких температур восени очікувати не доводиться.

Про це розповіли синоптик Укргідрометцентру Наталія Птуха і кліматолог Віра Балабух в коментарі “Апострофу”.

Loading...

За словами Наталії Птухи, з 10 вересня на заході, півночі, сході і в центрі вдень повітря прогріється до 19, а на півдні 20 … 22. Це і буде бабине літо, така погода протримається кілька тижнів.

Але під кінець третьої декади вересня температура повітря впаде. На заході, півночі та в центрі стовпчики термометрів знову покажуть +14 … +16. На півдні в останні дні місяця буде до +19, на сході приблизно +17.

Загалом погода в вересні і по температурі, і по опадам буде в межах кліматичної норми, відзначили в Укргідрометцентрі.

“Середня місячна температура очікується +14 … +18, в Карпатах +11 … +12, що близько до норми. Місячна кількість опадів – на рівні 34-70 мм, в Карпатах 87-103 мм, що в межах норми”, – додали синоптики.

Завідуюча відділом прикладної метеорології і кліматології Українського гідрометеорологічного інституту Віра Балабух підкреслила, що ця осінь в Україні очікується тепла та суха. Погода буде характерною для останніх 30 років.

“Вони, а особливо останні п’ять років були найтеплішими за весь період інструментальних спостережень. Наприклад, в минулому році у нас була найтепліша осінь. В 2021-му температури будуть не такі високі, але теж буде тепло”, – розповіла вона.

При цьому додала, що в жовтні і листопаді варто очікувати найбільш ймовірного дефіциту опадів. Особливістю цього року стане і істотний вплив Ла-Нінья – погодного явища охолодження поверхні Тихого океану, яке має великий вплив на клімат.

“Для осені в Україні характерні два періоди: перший, коли спостерігається переважно антициклональна погода і другий період в останній місяць, коли починають приходити циклони, які приносять вологість і холодне повітря. Правда, температурних “гойдалок” Україна не уникне”, – стверджує Балабух.

Синоптик Українського Гідрометцентру Наталія Птуха каже , що погода в вересні може здивувати ранніми заморозками.

Нагадаємо, клімат в Україні змінюється через наслідки танення льодовиків на Північному полюсі, що призводить до глобального потепління.

З 8 серпня Україна почала жити «в екологічний борг» – ми вичерпали запас ресурсів, які в природі можуть поновитися за 1 рік.

Джерело: Народна Правда